Mladá dívka brala pravidelně antikoncepci. Pak se ale stalo, že několik dnů po sobě zapomněla. A stalo se, že skutečně otěhotněla. Ještě než se rozhodla sdělit tuto novinku svému příteli, zjistila, že ten ji chce opustit. Našel si jinou dívku, se kterou ji podváděl. Těhotná dívka se rozhodla, že nemá smysl vychovávat své dítě sama, protože si neuměla představit, jak by své dítě zabezpečila. A tak se jí jako jediné řešení jevil potrat.

Čekání na klinice

Objednala se tedy na zákrok. Ve stanovený den přišla na kliniku a posadila se do čekárny. Bylo jí úzko. Připadala si, že je sama. Lidé kolem ji míjeli. Někteří si jí ani nevšimli, jiní na ni pohlédli. Našli se i takoví, kteří se na ni dokonce usmáli. Navzdory tomu se dívka necítila lépe. Jakoby něco nebylo v pořádku. Rozhodla se správně? Ano, vždyť by na dítě byla úplně sama. Její přítel ji už nechce. Nic jiného, než potrat ji nemůže zachránit z této svízelné situace. Proč jen víc nemyslela na antikoncepční pilulky!

Zásah shůry

V okamžiku, kdy už měla být na řadě, vzali na klinice dívku, která přišla až po ní. Když si ona dívka vytahovala doklady, z peněženky jí vypadnul papírek, na kterém byl výňatek z bible:

  • „Izajáš 41,10 - Neboj se, protože jsem s tebou: neděs se, protože já jsem tvůj Bůh. Potvrzuji, pomůžu a dokonce vás podpořím svým vítězným právem.“

Těhotná dívka, která čekala na potrat a dosud jen polykala slzy, se zvedla a z kliniky utekla. Rozhodla se, že si své dítě nechá. I když věděla, že to nebude jednoduché. Ten citát a celou událost brala jako znamení, že si má dítě nechat.

Šťastná maminka

O několik měsíců později porodila dívka zdravou holčičku. To, co se pro ni zdálo být nemyslitelné – být matkou bez podpory partnera – se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Svou dceru miluje nade vše a nikdy by se jí nevzdala.

Sdílejte článek