Poznejte výši svého IQ podle počtu nalezených trojúhelníků

Internetem se šíří nová zajímavá výzva. Musíte být všímaví a napočítat co nejvyšší množství trojúhelníků, které skrývá obrázek níže. Pokud se vám podaří vypátrat více než osmnáct trojúhelníků, je váš inteligenční kvocient vyšší než 120, což znamená, že je vaše inteligence nadprůměrná. Někteří čtenáři údajně napočítali dokonce 24 trojúhelníků! Je tedy čas se této výzvy chopit! Jaké je vaše skóre? Obrázek níže byl sestaven členy výzkumného týmu a jeho cílem je rychlé odhalení nadprůměrně inteligentních jedinců.

Co vlastně konkrétně představuje dosažená výše IQ?

IQ je zkratka pro Intelligence Quotient, tedy inteligenční kvocient. Takže co je to IQ? IQ je měření vaší inteligence a vyjadřuje se v čísle. IQ člověka se obvykle vypočítá tak, že si dotyčný udělá test inteligence. Průměrné IQ je 100. Pokud dosáhnete skóre vyššího než 100, jste chytřejší než průměrný člověk, a nižší skóre znamená, že jste o něco méně chytří. IQ vám řekne, jaké je vaše skóre v konkrétním inteligenčním testu, často ve srovnání s vaší věkovou skupinou. Zkouška má průměrné skóre 100 bodů a směrodatnou odchylku 15 bodů. Co tato směrodatná odchylka znamená? Znamená to, že 68 procent populace má IQ v rozmezí 85-115 a že 95 procent populace má skóre v rozmezí 70-130. Pokud má člověk IQ 100, znamená to, že polovina populace má vyšší, druhá půlka nižší skóre než on.

Výši IQ spolehlivě a přesně odhalí pouze spolehlivý a ověřený IQ test

Ačkoliv jsou různé testy a hádanky skvělé na procvičování mozku, IQ ve skutečnosti měřit neumí. Mohou nám ale napovědět, v jaké hlavě se skrývá bystřejší a v jaké méně bystrý (nebo jen jiným směrem orientovaný) mozek. Hlavolamy a podobné kratochvíle mají skvělý vliv na:

Čtěte také: Bříza posiluje imunitu, je andělem pro ledviny, má protizánětlivé účinky, léčí cystitidu a desítky dalších nemocí: Nejlepší přírodní lék

· paměť

· oddálení stárnutí mozku

· procvičování logického, matematického a jiného myšlení

Tak co, kolik trojúhelníků jste napočítali?