Pracovat ještě v 84 letech, aby bylo na nájem? Pro slavného českého herce krutá realita!

Každý den se objevují zprávy o tom, jak se musí proměnit důchodový systém. Dnešní čtyřicátníci a padesátníci naprosto nemají představu o tom, kdy půjdou do penze a kolik budou v důchodu pobírat peněz. Půjde z dané částky vyžít? Co si bude moci každý z peněz od státu dovolit? Šetřit a investovat nebo se spolehnout na průběžný důchodový systém? Ani současní důchodci nemají na růžích ustláno. O tom, jak nízké jsou důchody, se rozpovídal známý český herec, který potvrdil, že musí ve svých 84 letech pracovat, aby měl na nájem.

Celý život v práci

Mají odpracováno 40, 45 i 50 let, přesto ze svého důchodu nejsou schopni zaplatit základní životní potřeby, nájem, energie, telefon či internet, potraviny, léky, oblečení nebo běžné výdaje. Senioři, kteří nemají našetřeno, často s přiznanými penězi od státu nevyjdou. V produktivním věku si jen málokdo dokáže představit, jaké je to žít s 15 tisíci měsíčně. A přestože průměrné důchody vzrostly na 21 tisíc korun, stále se najdou statisíce starších lidí, kteří pobírají o poznání menší částky.

Aktivně činný sedmdesát let

Samozřejmě mladší ročníky nechtějí věřit, že se něco takového děje. Bohužel realitu českých důchodců dokládá i příběh známého herce a moderátora Jiřího Krampola. Ten si, na rozdíl od jiných nestěžuje, přesto podotýká, že pracuje od svých čtrnácti let, což dělá úctyhodných sedmdesát let. Nejen, že jej práce stále baví a zdraví mu slouží, ale podle vlastních slov je vlastně nucený pracovat, protože z důchodu by nezaplatil ani nájem. To vše navzdory tomu, že pobírá každoměsíční částku od státu již dlouhých dvacet let.

Čtěte také: Rada, kterou mi roky zpět řekla tchyně a těžím z ní dodnes: každý chalupář a zahrádkář potřebuje pro bohatou sklizeň a úrodu jen tuto 1 věc!

Dvacet tisíc pro život

Krampol výši svého důchodu prozradil pro online portál Život v Česku. Jedná se o částku 20 tisíc korun, což se může zdát hodně, ale rozhodně ne pro člověka, který žije jako vdovec v domácnosti sám a musí vše hradit z jednoho důchodu. Sám Krampol platí v Praze za nájem s energiemi to, co dostává od státu, na ostatní by mu peníze nezbývaly. I proto dále pracuje, na rozdíl od běžných pracujících má výhodu, že i v tak pokročilém věku ještě může. O tom si mnozí vzhledem k původním těžkým zaměstnáním mohou jen nechat zdát.

Zdroj: mix24.cz