Pracovní pes by měl být nedílnou součástí policejních složek. Proč?

Policejní složky ve Spojených státech i v Evropě využívá pracovní psi. V Americe se jim říká K9 a používají se na záchranné nebo pátrací akce. Někteří jsou vycvičení na hledání lidí, zatímco jiní psi hledají drogy nebo výbušniny. Při hledání lidí je samozřejmě důležitý čas, a proto psi musí projít špičkovým tréninkem. A musí vždy pracovat na 100 procent.

https://cz.kristinseale.com/

Německý ovčák je klasický pracovní pes

Po celá desetiletí se německý ovčák nevyužívá jen jako společenské plemeno do domova, ale také jako pracovní plemeno pro policii a armádu. Důvod je jednoduchý. Je velký, takže dokáže snadno zneškodnit pachatele a velmi rychle se učí. Díky tomu je mohou efektivně využívat psovodi v nejrůznějších situacích.

https://cz.kristinseale.com/

Ztracená žena

V americkém Birminghamu ve státě Alabama se jednoho dne ztratila 90letá žena. Pohřešovanou ženu postrádala její rodina, která zavolala policii na pomoc. A místní složky se obrátili o pomoc na experta na záchranné práce. Saby je zkušený německý ovčák, který má za sebou již mnoho úspěšných akcí. Nesměl proto chybět ani v této.

https://cz.kristinseale.com/

Společně s psovodem Dustinem Brockem společně pracují teprve 2 roky, ale jsou již sehraná dvojka. Právě tento tým je vyhlášenou dvojicí v Birminghamu a širokém okolí. Jakmile se 90letá žena ztratila v lese u svého domu, policie na nic nečekala. Padla noc a bylo jasné, že ji musí najít velmi rychle. Jedině tak mohli zachránit její život a dostat ji v pořádku domů.

https://cz.kristinseale.com/

Ženu zachránil během pár okamžiků

Saby a jeho psovod přišli do lesa odvést svou práci rychle a efektivně. A to také udělali. Saby rychle zachytil stopu staré ženy a dokázal ji rychle najít u potoka. Žena při procházce spadla a nebyla schopná se zvednout. Naštěstí ji našli velmi rychle a měla na sobě jen pár modřin. Záchrana mohla dopadnout úplně jinak, kdyby zůstala v lese po celou noc. Naštěstí ji služební pes rychle našel.

Zdroj: cz.kristinseale.com