Předpověď na letošní rok. Čeká nás velmi tuhá zima

Meteorologický výzkum ukazuje, že kolem Severního ledového oceánu roste led příliš pomalu a vzduch je mnohem teplejší, než tomu bývá běžně. To však neznamená, že nás čeká mírné počasí. Naopak. Pokles ledu otevírá cestu studenému vzduchu, který může proudit na jih. Totéž platí pro teplejší vzduch pohybující se na sever.

Studenější zima

Jak uvádějí meteorologové, právě teď se vytvořila dosud nejmenší naměřená ledová pokrývka v Severním ledovém oceánu a rychlost zamrzání je rovněž extrémně pomalá. Pokud je teplota trvale o patnáct až dvacet stupňů vyšší než je průměr, může dojít k oslabení polárního chodu, což může obvykle vést k extrémnějším výkyvům počasí.

Vědci tvrdí, že by se lidé neměli nechat zmást, Možná se zdá, že je teplo v severnějších oblastech, a proto by stejná situace měla nastat také u nás. Je ale známo, že všechny systémy na světě jsou provázané a jedna změna tak logicky přináší další.

Čtěte také: Nostradamus předpověděl Putinovu válku. Co nás čeká dál?

Názory odborníků

Proces dosud nebyl dostatečně podrobně zmapován, takže je důležité sledovat, jak bude atmosféra reagovat v následujících měsících. Už teď ale odborníci varují a tvrdí, že za všechno by mohlo nést vinu globální oteplování.

Světový problém

Svět se zrychluje. Auta, letadla a továrny produkují velké množství CO2, a to může být problém. Klima se vlivem této zvýšené látky pro lidi nebezpečně mění a do budoucna by mohlo přinést nepříznivé podmínky pro zemědělství, zvířata a v souvislosti s tím také pro lidi.

O problému se jedná na zasedáních, v komisích a celý svět si uvědomuje, že je globální oteplování problém. Efektivní řešení však stále nebylo nalezeno a zatím se pohybujeme jen na poli teorie a zavádíme jen drobné vylepšení stávajících procesů v praxi.