Překonal zákeřnou nemoc a v rámci terapie přetvořil dvorek v něco úžasného!

Těžká nemoc může člověka postihnout zcela nečekaně a v jakémkoliv věku. A když se to stane v době, kdy přijdete o práci a máte rodinu, o kterou se musíte postarat, je to o to těžší.

Nejtěžší období

Něco takového se přihodilo také Dariovi. Ke ztrátě zaměstnání a nutnosti přestěhovat se i s rodinou do menšího bytu se přidala také rakovina kůže, která mu byla diagnostikována poté, co si všiml podivných skvrn na svém těle. Léčba sice byla možná, ale nákladná a zcela nad Dariovy možnosti. Darius se s diagnózou nevěřil nikomu, ani své ženě, která se to dozvěděla až po čase, kdy otevřela dopis z nemocnice, ve kterém byl Darius upozorněn na možné fatální následky, pokud se operaci nepodrobí.

Nový začátek

Tehdy Darius pochopil, že se měl ženě svěřit ihned, protože díky ní se mu naskytla možnost vyléčení. Jeden z lékařů, které znala, jej přijal jako pacienta v rámci charitativního projektu a Dariovi se tak otevřely nové možnosti dříve, než dosáhl věku 40 let.

Našel si novou práci a rodině bydlení, ale cítil, že potřebuje napnout energii na něco užitečného, aby se uvnitř úplně srovnal. Věděl, že rodina toužila po štěněti a také po místě, kde by si venku mohly jeho děti bezpečně hrát. S pejskem chtěl počkat, až budou děti větší, ale myšlenka na hřiště mu nedala spát.

Projekt snů

Nakonec se rozhodl, že pro svou ženu připraví obrovské překvapení, jehož prvním krokem bylo, že jí poslal na 5 dnů do New Yorku, který vždy toužila navštívit. Poté, co odjela, se s dětmi pustil do přeměny dvorku.

Nejprve si vše proměřil a naplánoval a zhotovil si 3D model, aby viděl, že to, co je na papíře, bude fungovat také v reálu. A protože věděl, že na stavbu bude potřebovat opravdu velké množství dřeva, domluvil se s rodinou i přáteli, že mu místo dárků k narozeninám dají právě dřevo.

Když žena odjela, pustil se s dětmi hned do práce na projektu, který zahrnoval:

  • zahradu
  • pergolu s popínavými rostlinami
  • terasu s trampolínou, a
  • vyvýšený domek na hraní pro děti.

Projekt byl však tak náročný, že jej nestihli dokončit, než se manželka vrátila. Poslal ji tedy na další čtyři dny za rodinou a pokračoval i s dětmi v práci.

V průběhu stavby mu dokonce došly i peníze, a tak musel postavit verandu i na zakázku v sousedství, aby mohl dokončit svůj projekt. Ten mu nakonec zabral 10 víkendů. Žena i děti jsou výsledkem nadšené a na dvorku teď tráví většinu společného času. Pro děti to navíc byla i cenná zkušenost, když tátovi se vším pomáhaly.