Přemýšlíte, jak nejlépe skladovat aloe-vera? Zamrazte ji

Pokud tápete, jak nejlépe skladovat čerstvou aloi-vera, vězte, že v tom nejste sami. Aloe-vera má želatinovou konzistenci. Tím pádem se dost často stává, že nám vyklouzne z rukou. Aloe-vera má řadu blahodárných účinků. Špatné skladování ji ale znehodnocuje. My vám ale poradíme, jaký je nejlepší způsob skladování aloe-vera, tak aby si uchovala co nejvíce vitamínů a jiných prospěšných látek.

Uložte aloe-vera k ledu

Zmražení je opravdu nejlepší způsob, jak zachovat všechny její blahodárné účinky co nejdéle. Navíc ji budete mít kdykoliv po ruce připravenou k okamžitému použití. Praktickou aplikaci oceníte hlavně v urgentních případech. Návod, jak na to najdete níže.

Jak správně zamrazit aloe-vera

Zamrazení aloe-vera není nic složitého, ale bez malé přípravy se to neobejde. Co tedy budete potřebovat:

Čtěte také: Tyto 2 produkty rozpouští tukové zásoby na břiše!

  • Stonek aloe-vera
  • Plastovou formičku na led
  • Ostrý nůž a lžíci

Ostrým nožem odstraňte svrchní vrstvu (slupku) aloe-vera. Dávejte při tom pozor na trny, které tato rostlina má. Lžící vydlabejte průhlednou gelovitou dřeň a nacpěte ji do připravené formičky na led, tak aby do každé jamky přesně zapadla. Jednotlivé kostky se vám pak budou lépe vyklepávat.

Chladivé kostky aloe-vera můžete použít na drobné popáleniny, spáleniny od sluníčka a drobné ranky. Poskytují také úlevu unaveným, oteklým nohám, které trápí křečové žíly.

Návod, jak zesílit účinek aloe-vera

Opět budeme mrazit, ale tentokrát do formiček na led s aloe-vera přidáme pár ingrediencí navíc. Postup je také velmi jednoduchý. Nejprve do formiček k aloe-vera nakapejte citrón, pěkně postupně, ať na žádnou kostku nezapomenete. Pak stačí přidat vitamín E, který získáte z kapslí z lékárny. Tyto dvě složky zesílí léčivé účinky aloe-vera. Působí blahodárně na nehty, vlasy a hojí poškozenou pokožku. Takto budete mít praktickou přírodní lékárničku vždy na dosah ruky.