Příběh jediného psa zasáhl mnoho lidí po celém světě

Na staveništi u Krakova našli na staveništi psa. Původně si mysleli, že byl pohřbený za živa. Fenka byla stále naživu, a proto ji ihned dostali z bahna a dovezli do Krakovské společnosti pro péči o zvířata (KTOZ). Tam se jí dostalo nejlepší péče, o kterou by mohla žádat. Již na začátku byl ale stav tohoto psa velmi vážný a veterináři si nebyli jistí, jestli léčbu přežije.

https://www.fakt.pl/

Boj o život trval asi týden

Nadia (fenka) bojovala o život téměř týden. Když ji vytáhli z bahna, měla hmotu všude na těle, v tlamě, očích i v nose. Byla dehydratovaná, podvyživená, vyhublá a nereagovala na podněty. Jedinou známkou života byly propadlé boky stoupající v rytmu jejího dechu. Zvíře bylo již starší a nebylo jisté, jak dlouho v bahně již byla. Vynaložili ale veškeré úsilí na její záchranu.

https://www.fakt.pl/

S majiteli se nakonec před smrtí shledala

Majitelé ztracené Nadii se přihlásili na policii. Fenka jim utekla a od té doby se ji snažili zoufale najít. Vůbec je nenapadlo, že by mohla být někde na staveništi. Toulavá fenky tedy nebyla pohřbena za živa, ale do bahna jednoduše zapadla a nemohla se dostat ven. Takto tam možná strávila i několik dní, než si jí všimli dělníci na stavbě.

https://www.fakt.pl/

Majitelka psa se přihlásila na policii a řekla, že rozhodně péči o svého psa nezanedbali. Šlo o člena jejich rodiny a velmi fenku milují. Fence bylo již 16 let, když zapadla do bahna. Její stav proto komplikovat i její vysoký věk. Majitelé řekli, že psa nenechají trpět. Jestli veterinář řekne, že zvíře trpí bolestmi, nechají fenku uspat.

https://www.fakt.pl/

Veterináři bohužel nedokáží zázraky

Nadiin zdravotní stav byl velmi vážný. Po několika dnech byla při vědomí, začala zvedat hlavu a začala také více jíst. Bohužel byla také velmi vyhublá a měla pokročilou svalovou atrofii. Nemohla se proto pořádně hýbat a každý pohyb pro ní byl velmi náročný. Všichni v okolí fence drželi palce. Bohužel veterináři nemají kouzelnou hůlku. Majitelé se proto rozhodli, že ji nechají uspat. Měla velké bolesti a nikdy by se nemohla hýbat. Bylo to pro ni proto jistě vysvobození.

Zdroj: fakt.pl