Příběh staré ženy stojí za přečtení. Najděte si na něj chvilku

Na první pohled možná uvidíte jen starou ženu. Osamocená, opuštěná a příšerně zmrzlá v závějích sněhu. Všichni, kdo kolem ženy prošli na Vánoce, si jí ani nevšimli. Mladá maminka s dětmi spěchala domů. Mladý pár se jen smál a věnoval se svému rozhovoru. Nikdy si jí nevšímal. Nikoho nezajímala. Kdyby se na ní někdo podíval, zjistil by, že žena nemá boty.

https://www.pexels.com/

Všichni hledají chybu v ostatních

Bosá a zmrzlá žena nastoupila do autobusu. Všichni odvraceli pohled. Někteří si mysleli, že je senilní nebo se o ni nestarají její vlastní děti. Učitelka, která jela v autobusu, vše shodila na politiky, kteří by podle ní měli brát bohatým a chudým dávat. Jenže to dělají naopak. Jiný muž si myslel, že je to chyba stařeny, která v mládí dost nešetřila a nyní nemá peníze na boty.

Každý z nich si myslel, že je vina na systému, společnosti nebo na samotné ženě. Jeden muž se nakonec zvedl, přišel k ženě a vložil jí do ruky nějaké peníze. Byl na sebe pyšný, že se jako jediný zachoval aktivně a nějak ubohé ženě pomohl. Velmi dobře oblečená žena se za ni začala modlit, protože u sebe údajně neměla žádné peníze.

Čtěte také: Poslední Rozloučení Gisele Bündchen se svou matkou! Zemřela Vania Nonnenmacher.

https://www.pexels.com/

Nemusíte být svatí, abyste udělali správnou věc

Na další zastávce nastoupil do autobusu mladý muž. Ve sluchátkách poslouchal hudbu a posadil se naproti stařeně. Okamžitě se podíval na její nohy. Když uviděl její bosé nohy, zamrazilo ho. Potom se podíval na vlastní boty. Byly drahé a dlouho na ně šetřil. Okamžitě si je sundal. Potom si sundal ponožky a obojí nazul nejdříve ponožky a potom boty na nohy.

Stařena mu poděkovala s dojetím. Autobus zastavil a mladý muž vystoupil. S bosýma nohama kráčel po ulici. Lidé si začali šeptat, že jde o svatého, anděla nebo Ježíše Krista. Jen malý chlapec, který byl v autobusu s matkou, řekl: „Ne, matko, viděl jsem ho velmi dobře. Byl to člověk.“ Člověk, který udělal velmi krásnou a nezištnou věc pro někoho, kdo ji v tu chvíli velmi potřeboval.

Zdroj: newsitamea.gr