Princ Harry a jeho manželka Meghan si pořídili honosné sídlo

Britský časopis Page Six přišel tento měsíc s informací, že princ Harry a jeho manželka Meghan si v Americe tajně koupili nový dům. Luxusní sídlo by se mělo nacházet v kalifornské Santa Barbaře, kde mají své rezidence i mnohé filmové hvězdy Hollywoodu. Veřejnost teď samozřejmě zajímá, jak nové sídlo páru vypadá, ale také to, jak to bylo s jeho financováním.

Domov v sousedství hvězd

Santa Barbara je často přirovnávána ke slavné čtvrti Beverly Hills, žije zde například herečka Gwyneth Paltrow či moderátorka Oprah Winfrey. Důvodem dalšího přestěhování páru byla prý touha po větším soukromí, které chtějí svému malému synovi poskytnout. Honosná nemovitost, ve které Harry s Meghan bydlí necelé měsíce, leží na pozemku o rozloze 28 000 metrů čtverečních.

Ve vile se podle informací britského časopisu nachází devět ložnic, sedmnáct koupelen, tenisový kurt, knihovna, vinný sklípek, tělocvična, bazén, divadlo či pětimístná garáž. Sídlo by se mělo stát trvalým útočištěm páru při jeho pobytu ve Spojených státech.

Čtěte také: Pokud spíte se svou kočkou, pozor! Tohle musíte vědět! Podle některých názorů může být přítomnost tohoto zvířete pro lidské zdraví mnohem výraznější, než jste si kdy mysleli

Kdo luxusní sídlo zaplatil?

Vzhledem k tomu se veřejnost začala také zajímat o to, kdo toto sídlo vlastně zaplatil, neboť jeho pořizovací cena by měla být přibližně patnáct milionů dolarů neboli tři sta třicet milionů korun. V této souvislosti se objevují informace, že na koupi sídla princi velmi přispěl z vlastních zdrojů jeho otec princ Charles. Veškeré výdaje Harryho a Meghan teď čelí většímu zájmu veřejnosti, neboť daňový poplatníci samozřejmě nechtějí, aby pár utrácel z jejich kapes.

Z tohoto důvodu tak například pár musí pravidelně splácet osmnáct tisíc liber měsíčně, aby splatil téměř dva a půl milionu liber, které byly použity na rekonstrukci jejich sídla Frogmore Cottage ve Windsoru, kde chtěli původně žít. Po svém rozhodnutí odejít ze svých královských povinností a ze Spojeného království musí ale tyto výdaje zaplatit.