Princ Harry prohrál soud se svou rodinou! Ochranka nebude a ještě musí zaplatit 30 milionů za soudní výlohy!

V posledních týdnech se kolem prince Harryho a jeho manželky Meghan rozpoutala právní bitva s britskou vládou. Po odstoupení z královské rodiny jim byla odebraná nejvyšší ochrana na území Británie, a to je nenechalo chladnými. Rozhodli se proto soudit s ministerstvem vnitra, aby znovu získali svou bezpečnost. Bohužel pro ně, jejich snaha skončila neúspěchem a naopak se jim naskýtá povinnost zaplatit právní výlohy obou stran.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Harry (@princeharryofengland)

Odstoupení z královské rodiny a nový život v USA

Harry a Meghan se rozhodli opustit královskou rodinu a začít nový život v USA. Chtěli být finančně nezávislí a sami si zajistit svou bezpečnost. Nicméně, když ministerstvo vnitra zrušilo jejich nejvyšší ochranu, rozhodli se vést soudní spor. Jejich argumentem bylo, že vláda vystavuje jejich rodinu a děti riziku tím, že jim odňala ochranku.

Čtěte také: Stav týraného Bladea se zlepšuje! Již nejsou tolik vidět žebra! Je v domácí péči a má se dobře!

Prohra v soudním sporu a následné náklady

Vnitro vyhrálo soudní spor a rozhodlo, že Harry a Meghan nebudou mít nárok na ochranku složenou z členů Scotland Yardu. To však není vše. Ministerstvo vnitra pravděpodobně požádá vévodu ze Sussexu o úhradu právních nákladů, které dosahují velmi vysokých částek. Zatímco částka, kterou bude muset zaplatit ministerstvu, se odhaduje na půl milionu liber, Harry investoval do vlastních právníků ještě více. Celková částka, kterou zaplatí, by se tak mohla vyšplhat až na jeden milion liber.

Bezpečnost jako důležitý aspekt jejich života

Harry a Meghan zdůrazňují, jak je pro ně bezpečnost důležitá. Snaží se přirovnávat se ke své zesnulé matce, princezně Dianě, která bojovala proti novinářům. Bezpečnost byla dokonce jednou z podmínek, kterou Meghan stanovila pro svou účast na oslavách desátého výročí Harryho her pro válečné veterány Invictus Games, které se konají v Británii.

Budoucí vývoj situace

Po prohře v soudním sporu je nepravděpodobné, že se Meghan zúčastní oslav v Británii. Jejich snaha o získání ochranky byla neúspěšná a nyní čelí vysokým právním výlohám. Zatím není jasné, jak se situace bude dále vyvíjet a zda se Harry a Meghan rozhodnou podniknout další právní kroky.

Zdroj: Express.cz