Princ Harry se obává, že už ho není v královské rodině potřeba. Proč?

Princ Harry patří mezi jednoho z nejvýraznějších členů královské rodiny. I přesto se obává, že jakmile princ George dosáhne věku 18 let, stane se v královské rodině velmi nedůležitým, stejně jako se to stalo u prince Andrewa. Proč se člen královské rodiny obává, že ho může ohrozit dospělost jeho vlastního synovce?

https://www.pexels.com/

Princ Harry se od rodiny neustále vzdaluje

Autor knihy „Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown“ tvrdí, že Harry je už poměrně dlouho frustrován výroky médií i vlastní rodinou. Obává se, že se v budoucnosti stane irelevantním členem rodiny a stane se s ním to samé, co s jeho strýcem. Princ Andrew byl v lednu zbaven královského titulu po soudním sporu o sexuálním obtěžování.

Princ George, syn prince Williama (druhý v pořadí na britský trůn), bude slavit 18. narozeniny v července 2031. To bude princi Harrymu 46 let. Zaměstnanci královské rodiny princi potvrdili, že může mít velký vliv i do svých 50 let nebo i dále, ale musel by nyní položit správné základy k tomu, aby se později stal důležitou součástí při vládnutí Velké Británii. Harry si to ovšem nemyslí.

Čtěte také: Tyto návyky vypadají jaké správné. Ve skutečnosti si jimi jenom obližujeme

https://www.pexels.com/

Princ Harry se již několik let stahuje do pozadí

Před několika lety vyvolal ve Velké Británii obrovskou vlnu odporu tzv. Megxit. V lednu 2020 se princ Harry a jeho manželka Meghan Markle odstěhovali do Spojených států, přestali plnit královské povinnosti a chtěli se stát finančně nezávislými. To mu jistě při budování správných základů příliš nepomohlo. Právě naopak, protože od té doby se s rodinou téměř nestýká.

Podle dostupných informací se k tomuto kroku uchýlili, protože se k Meghan údajně chovali zaměstnanci, členové rodiny i britská média špatně a měli rasistické poznámky. Obecně lze říci, že měli náročný vztah se svým okolím, a proto se rozhodli pro změnu prostředí. V současnosti je z tohoto důvodu pozice a důležitost prince Harryho v královské rodině velmi nestálá.

Zdroj: twice.hu