Někdy stačí vyjít ven, kde můžete zachytit krásná místa, přírodní úkazy nebo vylézt na hory nebo se dostat k moři, abyste světu ukázali úžasné fotografie.

Jedním z úkazů může být sopečná erupce, po které se objevily čedičové sloupy po celé oblasti na severu Islandu.

Příroda si ráda hraje a ukazuje nám, co dokáže

Například fotografie oblačné tsunami, která obletěla celý svět a byla pořízena v Sydney je jasným důkazem toho, že příroda je mocná čarodějka.

Fotografie, která zachycuje miliony sardinek migrujících do oceánu je velmi zajímavá. Řady ryb jsou míle daleko a jsou oblíbené u mořských živočichů, které je s radostí pojídají.

Migrace je zajímavá i u ostatních zvířat. Fotografie motýlů je krásná a ukazuje přírodu v jejím pravém světle. Vidět můžete i buněčné mraky, které jsou velmi vzácné. Vznikají v důsledku tropického cyklonu, a pokud se vám podaří je vyfotit, budete mít památku na celý život.

Sopky mají vlastní atmosféru, kterou je fotoaparátem těžké zachytit

Fotografie víru u pobřeží Belize je hluboký 124 metrů a široký 300 metrů. Fotografie vytvořená ze vzduchu je velmi zajímavá a rozhodně vzbudí nadšení.

Zvláštní jsou fotografie, kdy jsou vidět obrovské plameny, které zasahují rozsáhlé plochy.

Pokud budete mít štěstí, můžete vidět na obloze obrovská hejna ptáků, kteří migrují do teplých krajin. Oblíbeným místem na fotografování jsou také velká jezera, která když zamrznou, vytvářejí se na jejich povrchu ledové květy. V roce 2013 zažila Austrálie prašnou bouři, kterou zachytilo hned několik nadšených fotografů.

Ať se rozhodnete fotit jakýkoli úkaz, nejdůležitější součástí je kvalitní fotoaparát. Jedině tak vytvoříte obrázek, který bude ostrý, kvalitní co se týče barev a nebudete potřebovat ani zvláštní programy na úpravu fotek, aby vypadala dokonce.

Všechno je jen o dobrém světle, důkladném nastavení a poté už jen čekat, až se objeví ta správná chvíle, aby se mohla zmáčknout spoušť.

Sdílejte článek