Přírodní hnojiva na rajčata, po kterém porostou jako blázen!

Existuje hodně přírodních hnojiv, která můžete využít na své zahradě. Většina z nich přitom stojí jen pár korun. A některé z nich jsou zcela zadarmo. Právě na takové hnojivo se podíváme dneska. Jestli pijete klasického turka, máte k dispozici kávovou sedlinu prakticky zdarma. A většina lidí ji naprosto zbytečně vyhazuje do koše. Můžete ji přitom využít velmi efektivně na své zahradě.

Kávová sedlina je ideální hnojivo na rajčata

Kávovou sedlinu můžete velmi jednoduše využít při pěstování rajčat. Nemusíte kupovat žádná drahá a chemická hnojiva. Sedlina obsahuje hodně dusíku, který je nezbytný pro vývoj kořenového systému rajčat. Stačí, když ji necháte vychladnout a jednou za čas s ní rajčata zalijete. Nedělejte to příliš často, abyste rajčata nespálili.

Kompostování

Kávovou sedlinu nemusíte vyhazovat do koše. Přidejte ji na svůj kompost a podpoříte tím kvalitu výsledného kompostu. Kávová sedlina je hodně kyselá, ale jejím kompostováním se tato kyselost hodně sníží. Potom můžete kompost snadno využít při hnojení rostlin na zahradě. Navíc ho obohatíte o dusík, na který je kávová sedlina velmi bohatá.

Čtěte také: Tohle je ten nejkrásnější a nejmenší dům na světě

shutterstock.com

Ochrana před škůdci

Tento prostředek není jen skvělým hnojivem, ale zároveň i prostředkem proti slimákům a dalšímu hmyzu. Díky tomu, že obsahuje kofein, pro slimáky, šneky i další škůdce je extrémně nebezpečná. Pro rostliny je zároveň prospěšná a vašim domácím mazlíčkům nijak neuškodí. Většina psů i koček se navíc kávová sedlině přirozeně vyhýbá.

Další výhody kávové sedliny

Káva z vaší zahrady vyžene škůdce a přiláká velmi prospěšná zvířata. Žížaly kávovou sedlinu milují a rády zavítají na vaše záhony. Díky tomu budou přirozeně kypřit půdu, zvýší v ní množství kyslíku i vody. Žížaly jsou pro zdraví zahrady i rostlin velmi důležité, a proto byste tuto výhodu (ani zvířata) neměli podceňovat.

Zdroj: worldrecipes.eu