Přírodní hnojivo pro surfínie zajistí nádherné květy

Surfínie patří mezi nejoblíbenější balkonové a terasové květiny. Kvetou od brzkého jara až do prvních mrazíků na podzim. Abyste získali nádherné a bohaté květy, musíte jim poskytnout správnou péči a všechny podmínky, které potřebují. To není příliš náročné, ale rozhodně byste měli mít po ruce kvalitní recept na domácí hnojivo, které rostlinám pomůže s růstem a udrží je zdravé.

Jak pěstovat surfínie?

Tento druh rostlin miluje slunce nebo polostín. Důležité je, abyste je chránili před průvanem, protože ten nesnáší. Nejlepší substrát je ten, které má kyselejší pH a je dobře propustný. Nesmíte samozřejmě zapomínat ani na pravidelnou zálivku, ale vždy používejte malé množství vody. Surfínie jsou známé tím, že trpí na zahnívání kořenů. Na vodu si proto dávejte pozor.

shutterstock.com

V létě květiny zalévejte klidně i dvakrát denně, ale vždy malým množstvím vody. Surfínie si můžete pořídit v mnoha barevných provedeních, takže si snadno vytvoříte nádhernou barevnou paletu na svém balkonu nebo terase. Vybírat můžete fialovou, bílou nebo růžovou. Když je vysadíte střídavě, získáte velkolepý dojem u svého domova.

Čtěte také: Polijte jahody pomocí tohoto produktu a plody budou velké a sladké!

Domácí hnojivo pro surfínie

Poskytnout všechny potřeby rostlinám je základ pro úspěšné pěstování. Kromě toho byste jim ale měli nabídnout také hnojivo. Místo chemických a drahých prostředků si můžete hnojivo připravit sami. Skvělou možností pro surfínie jsou banánové slupky. Obsahují draslík, fosfor a hořčík, které zlepší květy i kořeny těchto nádherných květin.

shutterstock.com

Banánovou slupku opláchněte a vložte do zavařovací sklenice. Zalijte ji teplou vodou, sklenici uzavřete a nechte 24 hodin odležet. Slupka do vody uvolní všechny živiny, které květiny potřebují. Druhý den nařeďte roztok s vodou v poměru 1:1 a můžete květiny zalít. Hnojivo se hodí nejen pro surfínie, ale také pro většinu dalších rostlin v květináči i na zahradě.

Zdroj: genialne.pl