Přírodní metoda, jak mít doživotní pokoj od slimáků na zahradě: Stačí udělat TOHLE a vytvoříte nejsilnější ochranný štít kolem celého pozemku – už tam ani nevkročí!

Slimáci jsou velmi neoblíbení škůdci, kterých se obvykle velmi těžko zbavuje. Vyskytují se prakticky všude a dostanou-li se na vaši zahradu, budete se muset hodně snažit, abyste se jich zbavili. Přestože existuje řada chemických přípravků, které jsou velmi účinné proti plevelu nebo hmyzím škůdcům, u slimáků se často jeví jako velmi slabé až neefektivní. Proto je také nutné postupovat při odstraňování slimáků velmi obezřetně, aby se veškerá vaše úroda nestala jejich obětí.

Co dělat, když se slimáci objeví

Slimáci mají rádi vodu, nejvíce se přemísťují ve vlhkém počasí a oblibují především zeleninu. Nejčastějším terčem jejich řádění jsou hlávkový salát, okurky a různé další druhy zelené zeleniny. Do růžice zelí a hlávkového salátu rádi kladou vajíčka a poté jejich potomci spásají čerstvé lístky tak, že z nich nakonec zůstanou pouze ohlodané pahýlky. Prvním pokusem zemědělců zbavit se slimáků bylo chování kachen v blízkosti napadané zeleniny. Kachny sice okolí škůdců zbavily, ale byly také schopny mnohem rychleji celou úrodu zničit svým pohybem. Od této metody se tedy velmi rychle upustilo.

Jak odstranit slimáky efektivně

Ideální metodou, jak se slimáků zbavit, je připravit jim návnadu. Slimáci jsou přitahováni cukry, návnadu by tedy měla tvořit oslazená voda. Na zahradě vytvořte několik pastí a to tak, že vykopete jámu a do ní vložíte větší nádobu (například plechovku), aby kraj lícoval s úrovní zeminy. Do nádoby pak nalejte návnadu – tu mohou tvořit:

Čtěte také: Zažijte něco, co může změnit váš život. Mars, Saturn, Jupiter a Měsíc se tento týden sejdou na obloze

  • oslazená voda
  • kompot
  • pivo
  • zelené lístky salátu

Důležité je, aby byla návnada tekutá, proto pokud požijete salát, je potřeba, aby plaval ve vodě. Slimáci se k návnadě připlazí a v nádobě se pak utopí. Pasti kontrolujte nejméně jednou za dva dny, vždy zahubené slimáky odstraňte a obnovte návnadu.

Okamžitý účinek fosforečnanu

Chystá-li se velmi teplé a suché počasí, můžete provést také hubení prostřednictvím směsi tabáku a popela. Směs se připravuje v poměru poloviny každé složky a posypou se jí rostliny i půda v okolí. Optimální je aplikovat směs navečer, stačí přibližně čtvrt šálku na metr čtvereční. Směs lze nahradit koncentrovaným fosforečnanem železitým, který na slimáky působí jako jed zastavující jejich trávení. Dokonale je vyhladoví a zajistí jejich úhyn.