Přišel o manželku a zůstal na 7 dětí sám, pomohl mu ale „tajný Santa“!

V horkém červenci 2018 se v rodině Nelsonových stala tragédie. Dakota a jeho žena Ream pracovali jako každý jiný den v garáži a jejich 7 dětí si hrálo na zahradě. Nic nenaznačovalo, že se blíží katastrofa, ale stalo se. Když Dakota odešel z garáže pro nářadí do domu a vrátil se zpět, jeho milovaná žena ležela v bezvědomí na zemi se zmodralým obličejem. Nedýchala. Dakota okamžitě zahájil resuscitaci, zatímco jejich 11letý syn volal na linku 911.

Ve vzájemném okouzlení po zbytek života

Když se seznámil Dakota Nelson z Ashtonu v americkém státě Idaho, nemohl být šťastnější. Brzy požádal krásnou, milou a přívětivou Ream o ruku a netrvalo dlouho a narodilo se jim první dítě. Toužili po veliké rodině a následovalo tak dalších šest dětí. Rodina se sedmi dětmi nemohla být šťastnější, do onoho červencového dne roku 2018, kdy zasáhla rodinu tragédie. Ream totiž postihl rozsáhlý srdeční záchvat, i přes okamžitou pomoc manžela a následné tříměsíční hospitalizaci v nemocnici v Idaho Falls, zemřela.

https://www.tudasfaja.com/

Tři práce a žádný smutek

Dakotovi nastalo temné období a snažil se ztrátou své milované Ream vyrovnat. Na smutek mu ani nezbýval čas, protože začal chodit do tří různých zaměstnání na částečný úvazek, aby se stihl postarat o rodinu finančně a byl i dětem k ruce. Jak je možné, že jeho žena odešla v tak mladém věku? Ream postihl ve 38 letech infarkt a její mozek byl 20 minut bez kyslíku, což vedlo k jeho odumření a následnému kómatu, ze kterého se již neprobrala. Potíže rodiny však přišly i s šokem z nákladů na léčbu, protože rodiče neměli nárok na Medicaid.

Čtěte také: Lékař poslal dítě domů s nevyléčitelnou diagnózou. Jak to dopadlo?

Vánoční zázrak v podobě šeku

Přese všechno, co se Dakotovi a jeho rodině přihodilo během daného roku, snažil se zůstat optimistický a otevřený, což mohli ocenit studenti na střední škole North Fremont High School, kde také vyučuje. Zda právě odtamtud vzešel dopis „tajemnému Santovi“, to se už nikdo nedozví. Každopádně jako vánoční dárek dostal Dakota a jeho děti od nadace šek na 10 000 dolarů, což mu v jeho situaci neskutečně pomohlo. Nyní šíří poselství o dobrodiní dál a vybízí ostatní, aby zasílali „tajemnému Santovi“ další návrhy na obdarování.