David Hampl
9 září, 2022
, ,

Zima ještě sice nepřišla, ale právě proto byste měli myslet na to, jak zajistit teplo v domově, aniž by ucházelo ven právě z plastových oken. Pokud je nemáte správně nastavená, může vám každou zimu utéct až 20 % veškerého tepla, a to už je hodně peněz. Jak udržet teplo v domácnosti a zároveň ho také trochu ušetřit? Stačí okna správně nainstalovat hned v začátku. Pak už nebudete muset nic přepínat.

https://takprosto.cc/

Zimní nebo letní režim okna?

Připravte se na zimu včas, protože může přijít velmi rychle. Vyplatí se vědět, jaký je rozdíl mezi letním a zimním režimem na vašem okně. Záleží na tom, jaká je hustota zavírání a spojování švů oken.

https://takprosto.cc/

Ve výchozím nastavení budou okna v neutrální poloze, což znamená, že tuto polohu najdete na všech oknech po jejich instalaci. Poté si můžete okno nastavit podle toho, jak potřebujete.

https://takprosto.cc/

Je jen nutné to udělat správně. Budete potřebovat pouze šestihranný klíč, a postavte se k oknu. Hledejte malé detaily, zvané excentry. Ten se otáčí a podle toho se nastavuje poloha zavření okna.

https://takprosto.cc/

V okně najdete od čtyř do osmi excentrů, je ale nutné pokaždé najít všechny, takže se dívejte pečlivě. Na excentru pak uvidíte zářez, a excentrem otočte tak, aby jeho patka byla ven do ulice. Vzduchu se pak méně dostane ven a více zůstane uvnitř.

https://takprosto.cc/

Okno si upravte podle potřeby

Ač můžete velmi často slyšet, že v oknech si můžete nastavit letní a zimní režim, není tomu tak. Výrobci oken tyto termíny nevymysleli, vznikly na internetu. Každý, kdo plastová okna má, tak ví, že něco takového existuje. Občas se stane, že po instalaci okna nejdete mezi rámem a samotným oknem mezeru. Tu musíte upravit podle sebe a potom už na okno nemusíte vůbec sahat. Zvlášť v zimě se vyplatí nemít žádnou mezeru.

https://takprosto.cc/

Izolační prostředky nebudou potřeba, pokud zkontrolujete nastavení oken hned po jejich instalaci. Kontrolu by samozřejmě měla provést i daná firma. Okno pravidelně čistěte, a to nejen sklo, ale také rámy a další části, do kterých se může dostat prach a nečistoty.

Zdroj: takprosto.cc

Sdílejte článek