Proč by ženy měly pít pivo? 7 důvodů, proč by ženy měly pít pivo a které vás překvapí

Pochopitelně nemluvíme o alkoholismu. Pití malého množství piva ale může být pro ženy velmi prospěšné. Říká se, že po černém pivu rostou prsa. To nejspíš pravda není, ale existuje mnoho důvodů, proč by si ženy po dlouhém, náročném dni nebo po obědě měly dopřát sklenici oroseného zlatého nápoje. Podívejme se na největší pozitiva pití tohoto úžasného moku.

Pivo posiluje kosti

Na toto téma byla dokonce provedena studie. V americkém Oregonu v National College of Naturopathic Medicine se uskutečnil průzkum, který přišel s úžasnými výsledky. Dámy, které pily denně dvě piva, měly silnější kosti než ty, které pivo nepily vůbec. To ale není zdaleka vše, co dokázali. Tento závěr samozřejmě podložili lékařskými údaji.

Pivo obsahuje velké množství rozložitelného křemíku. Ten je jednou z nejdůležitějších částí lidských kostí. Pravidelným pitím menšího množství piva si tak do těla dostanete důležité složky, díky kterým nebudete mít potíže se zlomenými kostmi. Tento postup je přitom ideální pro pacientky s nízkou hustotou kostí a pro ženy, které se dostaly do životní fáze spojené s menopauzou.

Čtěte také: Na světě se objevila knihovna v kmenu stromu

Obsahuje obrovské množství vitamínů

V pivu najdeme mnoho vitamínů a minerálů. Patří mezi ně mimo jiné také vápník, selen nebo hořčík, které jsou významné pro náš imunitní systém. Konzumací zlatavého moku tak můžete předejít nepříjemnému nachlazení. Chmel navíc obsahuje molekuly humulonu, který má protizánětlivé účinky. Může vám proto pomoci v případě, že máte v těle nějaký typ zánětu.

Krásnější pokožka a více energie

Když už mluvíme o vitamínech, musíme zmínit vitamín B, kterého má pivo dostatek. Tento vitamín je přitom zodpovědný za krásný vzhled a zdraví vaší kůže. Prvky obsažené v pivu pomáhají vypínat kůži a posílají spoustu energie do celého těla. Tmavé pivo jich přitom obsahuje mnohem více, než světlé. Díky živinám, které tímto způsobem váš organismus získá, se můžete těšit na:

  • krásnější a zdravější pleť,
  • podporu trávení a zmírnění plynatosti,
  • snížení škodlivého cholesterolu v krvi.

To už jsou dobré důvody k tomu, abyste začali trochu pít. Pamatujte, že černé pivo je všechny minerály i vitamíny bohatší a je také báječným zdrojem železa. Jeho nedostatek může být příčinou tzv. jarní únavy a nedostatku energie, kterým samozřejmě můžete trpět během celého roku. Navíc obsahuje i hodně vitamínu B12, který se podílí na tvorbě červených krvinek.

Skvělý prostředek hydratace

Pitný režim je důležitý zejména během parného léta, které právě zažíváme. Ať už bude horko, nebo jste právě dokončili náročný trénink, místo energetického nápoje si dejte pivo. Podle vědců ze Španělka má dokonce lepší hydratační účinky, než čistá voda. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Pokud se tedy chcete zchladit a přitom si dopřát dostatek tekutiny, spolehněte se na tradiční český nápoj.