Proč by ženy měly spát nahé? Gynekologové to vřele doporučují!

Spánek je v životě každého z nás klíčový k tomu, abychom byli zdraví a každé ráno vstali plní energie. To, co máte v noci na sobě, v tom hraje mnohem větší roli, než si myslíte. Gynekologové začali doporučovat ženám, aby se do postele obléknout pro své zdraví. Jestli chcete jejich doporučení dodržovat, budete potřebovat velmi málo oblečení.

Noční košili odložte

Podle gynekologů je pro ženy velmi dobré odložit v noci nejen noční košile a pyžama, ale také spodní prádlo. V kalhotkách se budete v noci hodně potit, což zvyšuje riziko vzniku infekce. Jestli chcete infekcím v této intimní a velmi citlivé části svého těla předcházet, musíte dbát na správné oblečení. Tanga jsou velmi nevhodná i během dne, ale v noci byste na sobě neměly mít kalhotky vůbec. Díky tomu bude vaše přirození dýchat a zamezíte přebytečné vlhkosti, ze které se mohou objevit infekce.

rchevebi.com

Nejlepší prevence infekcí

Podle odborníků je to nejlepší možnost prevence. Důležité je to také z toho důvodu, že infekce se velmi rády vrací, když se jednou objeví. Proto je klíčová právě prevence, a to hlavně před prvním problémem. Bez ohledu na to, v jaké pozici a v jaké teplotě rády spíte, měly byste zvážit absenci spodního prádla. V zimě si pochopitelně vezměte pyžamo, abyste nenastydly. Kalhotky ale stejně odložte a vezměte si je na sebe až ráno při odchodu z ložnice.

Shutterstock

Spaní bez pyžama je dobré i pro muže

Může se zdát, že spaní bez pyžama, noční košile a spodního prádla, je dobré jen pro ženy. Není to pravda. Z tohoto triku mohou těžit také muži. Jestli máte problémy s usínáním (hlavně v létě), měli byste to zkusit. Chladnější teploty pomáhají s rychlejším usínáním a kvalitnějším spánkem. Vyzkoušejte to sami a uvidíte, že budete spát během chvilky jako miminko. Dávejte si jen pozor, abyste nenastydli. Proto byste stále měli spát pod dekou.

Zdroj: rchevebi.com