Proč bychom se v určitém věku měli stydět?

Máte pocit, že svou postavu nemůžete nikde vystavovat a raději nechodíte ani na veřejné koupaliště, protože se bojíte toho, že na vás lidé budou koukat a pomlouvat vás? Jedna maminka si s podobnou situací musela poradit, protože doma zapomněla oblíbený přehoz přes plavky a na koupaliště si vyrazila bez něj. A svou odvahou inspirovala další, aby se za své tělo nestyděli.

Na pláž jen v plavkách? Neexistuje

Spousta žen po padesátce už skoro nevylézá z domova, protože se jednoduše stydí za to, jak vypadají. Přitom toho mají kolikrát tolik za sebou! Rozhodně se nemají za co stydět, což ukázala právě žena, která se odhalila v plavkách, i když to původně neměla v plánu. Bohužel si ale zapomněla svrchní díl oblečení a na pláži se tak musela odhalit.

Čekala nějakou negativní reakci, ale stal se pravý opak. Video, které kolovalo internetem, mělo velký úspěch především u žen podobného typu. Ženy děkovaly za to, že maminka se za své tělo nestydí a hrdě ho ukazuje veřejnosti. Všichni bychom se na svá těla měli dívat jako na schránku, o kterou je třeba pečovat, zároveň bychom se měli naučit mít se rádi, což umí jen málo lidí.

https://www.today.com/

Šortky zapomněla doma, musela do plavek

Kirsten, jak se maminka jmenovala, prozradila celý svůj příběh. Zapomněla si doma oblíbené šortky, které nosila přes plavky. Nedalo se dělat nic jiného, než si plavky obléknout a po pláži se pohybovat bez nich. Jaké bylo její překvapení, když zjistila, že se po ní nikdo nekouká a nikoho vlastně nezajímá, jak žena vypadá. Maminka dvou dětí takové gesto nikdy předtím neudělala.

Přiznala, že ten den se mnoho změnilo, protože předtím své tělo neměla ráda. Chtěla být hubenější, pevnější… Strašně se styděla za svůj vzhled. Koukala na ostatní, a poměřovala se. Nakonec ale došla k poznání, že její tělo už funguje více jak 40 let, dokázalo na svět přivést dvě děti a není nic jednoduššího, než si ho vážit a užívat si ho takové, jaké je.

Zdroj: today.com