Proč byste měli najít vodu do radiátoru? Budete překvapení!

Některé příspěvky na TikTok jsou naprosté nesmysly, se kterými jen ztrácíte čas. Jednou za čas tam ale objevíte také naprostý poklad. Mnoho lidí tam sdílí své tipy a triky na úklid nebo vaření. Jednou z těchto osob je také Danielle, která sdílí své úklidové triky. Se sledujícími se podělila také o způsob, jak efektivně a velmi jednoduše vyčistit radiátor.

Čištění radiátoru

Hodně lidí radiátory nečistí vůbec. Anebo je pouze otřou z vnější strany. Vyčistit ale musíte také vnitřní část svých radiátorů. Je to důležité nejen pro vaše zdraví, ale také pro správnou funkčnost tohoto předmětu. Jakmile to nebudete pravidelně dělat, můžete se setkat s nepříjemným zápachem, bakteriemi a špatnou kvalitou vzduchu. Danielle nám naštěstí ukazuje, jak radiátory velmi jednoduše vyčistit. A potřebujete k tomu jen vodu s běžným saponátem.

Krok za krokem

Postup je velmi jednoduchý. Pod radiátor položte ručníky a dostatečně širokou misku. Díky tomu si nevyplavíte celý byt. Potom odstraňte horní mřížku radiátoru. Vezměte kbelík s vodou a přidejte do ní trochu prostředku na nádobí. Směs velmi pomalu nalijte do radiátoru a počkejte, dokud veškerá voda nevyteče spodní stranou ven. Vyfoukejte vnitřek radiátoru fénem a nakonec všechno opláchněte čistým hadříkem a vytřete do sucha. To je všechno, co musíte udělat pro dokonale čistý radiátor.

Čtěte také: I malá kuchyň může být útulná a elegantní

Trik, který potřebuje každý znát

https://www.shutterstock.com/

Tuto metodu byste měli používat jednou až dvakrát za rok. Nepoužívejte ji příliš často, protože příliš mnoho vlhkosti není samozřejmě pro kovový radiátor nic dobrého. Můžete riskovat vznik rzi, která by topidlo zničila. Pravidelně můžete radiátory čistit pomocí fénu, který vyfouká velké množství nečistot. A na vnější stranu vám pochopitelně stačí vlhký hadřík. Hlavně na tuto činnost nesmíte zapomínat, jinak se vám nebude během topné sezóny doma vůbec dobře žít!

Zdroj: webniusy.com