Proč lidé balí kliky u dveří do alobalu?

Obalování dveří do alobalu se na první pohled zdá jako šílený nápad. Není se čemu divit, protože je to vážně podivné. Ukázalo se, že jde o skvělý způsob, jak můžete ochránit svou domácnost před vloupáním zloděje. Nejen, že bude samotné otevření dveří náročnější, ale také vás zvuk hliníkové fólie zaručeně vzbudí a budete mít mnohem více času na správnou reakci.

Bezpečnostní metoda

Na internetu najdete nespočet tipů a triků, které nedávají smysl. Tohle se může zdát jako jeden z nich, ale doopravdy funguje. Stačí, když kliku u dveří zabalíte do obyčejného alobalu. Jakmile se někdo pokusí s klikou pohnout, alobal začne dělat celkem hlasité zvuky, které vás upozorní. A možná také odradí zloděje, který by chtěl vniknout do vašeho domova.

Signál pro všechny členy domácnosti

Nemusíte používat žádnou velkou vrstvu alobalu, abyste dosáhli dobrého výsledku. Jestli se někdo pokusí do vašeho domova dostat během noci, v klidné a tiché noci bude zvuk hliníkové fólie znít velmi hlasitě. To vyděsí všechny zúčastněné a vy získáte způsob, jak na sebe zloděj upozorní i bez bezpečnostního systému, který může být velmi drahý.

Čtěte také: Mexické zelené rajče? Výběr semen je klíčový!

shutterstock.com

Využijte alobal i dalšími způsoby

Kliky můžete alobal obalit i během malování. Není nic horšího, než nečistota na podlaze, nábytku i dveřích. Podle některých kutilů je alobal mnohem pohodlnější a spolehlivější než papírová páska. Navíc ho mnohem rychleji uklidíte. Nezáleží na tom, jestli vás trápí bezpečnost vašeho domova nebo čistota při malování. Alobal vám dokáže pomoci mnoha způsoby.

Tento produkt nesmí chybět v žádném domově

Hliníková fólie je produkt, který má doma snad každý z nás. A většina ho využívá jen jako obal pro potraviny. To je velká škoda, protože ho doma můžete využít na 100 % a získat bezpečnou i čistou domácnost. Tento chytrý trik vám zaručeně přinese klidnější spánek a nemusíte investovat tisíce korun do kamerového systému nebo alarmu.