Proč mají dnes prodavačky v supermarketech vysoké platy?

V posledních letech se mzdy prodavaček a prodavačů v supermarketech po celých Čechách hodně zvýšily. Dnes si na této pozici můžete klidně vydělat mezi 30 až 40 tisíci měsíčně. A k tomu získáte ještě další benefity. Zdá se, že je tato práce velmi výhodná. Dříve byla přitom prodavačka podřadným zaměstnáním. Dnes je tomu úplně jinak. Proč?

Profese, která má budoucnost

Možná si myslíte, že prodavačky již dnes nejsou příliš potřeba. Se samoobslužnými pokladnami by se mohlo zdát, že dnes obchody nepotřebují tolik personálu. Opak je ale pravdou. Také u těchto pokladen musí být zaměstnanci, kteří zákazníkům pomohou. Navíc tuto práci příliš mnoho lidí dělat nechce, a proto je pro řetězce náročné najít další lidi, kteří pro ně budou pracovat.

shutterstock.com

To je jedním z důvodů, proč nabízí tak vysoké odměny. V Lidlu můžete začít na ohodnocení 35 tisíc a dostat se díky benefitům ještě výše. Taková nabídka přitom v současnosti není žádnou výjimkou. Obchodní řetězce se snaží nalákat více lidí, protože jim neustále schází dobří zaměstnanci. Tato práce je totiž náročnější, než si myslíte.

Čtěte také: Fenka unikla uspání, namísto léčby s páníčkem cestují po Spojených státech amerických!

Náročná práce si zaslouží vysokou odměnu

Práce prodavače nebo prodavačky nikdy nekončí. Pracujete na směny, o víkendech a během dne se málokdy zastavíte. To si většina lidí neuvědomuje. Navíc jde o fyzicky i psychicky náročnou činnost. Musíte denně nosit hodně zboží a neustále se potýkat s náročnými potřebami zákazníků. Kvalita služeb se také v současnosti zlepšila a řetězce se snaží mzdou své zaměstnance motivovat.

shutterstock.com

V tomto oboru je obrovská fluktuace zaměstnanců. Sami si můžete všimnout, že na stejné pobočce oblíbeného supermarketu se neustále objevují nové tváře a staré mizí. To je právě proto, že tuto práci dělají hodně studenti a také je velmi náročné. Lidé proto po krátké době odchází jinam. To je další z důvodů, proč si jako prodavač v obchodě můžete dneska vydělat velmi slušné peníze. Pracovali jste někdy v obchodním řetězci některého ze supermarketů?

Zdroj: ifunny.eu