Proč mají ženy bílé skvrny na spodním prádle? Není to nic špatného!

Mnoho žen netuší, proč mají po nějaké době zničení spodní prádlo. Bílé skvrny jsou něco, s čím má zkušenosti snad každá žena. Bohužel většina z nich si myslí, že se jedná o příznak něčeho negativního. Zároveň se ale jedná o věc, o které se ve společnosti, škole ani u lékaře vůbec nemluví. Odborníci z Anglie se k problematice bílých skvrn ve spodním prádle nyní vyjádřili.

Špatná intimní hygiena?

Hygiena v intimní oblasti je velmi důležitá a žádná žena by ji neměla zanedbávat. Mnoho dívek a žen si myslí, že bílé skvrny souvisí se špatnou hygienou. To ale není vůbec pravda. Podle odborníků se jedná o zcela přirozený jev a ženy nemají nejmenší důvod k obavám. Je velká škoda, že se o této problematice nikde nemluví, a proto o tom většina žen vůbec neví.

„Dostáváme spoustu zpětné vazby od lidí, kteří nevěděli, že se to děje nebo proč se to děje. Bledé skvrny na prádle nejsou známkou špíny nebo špatné hygieny, je to něco, co se stane, když kyselost dokonale zdravé dělohy tráví čas v kontaktu s látkou a zvláště je to znát na tmavších látkách,“ vysvětlili odborníci z Velké Británie.

Čtěte také: Co o vás prozradí tvar vašich prstů?

Informace, o kterých se nikde nemluví

Podle odborníků se v průběhu života úroveň kyselosti mění a každá životní fáze přináší jiné hodnoty. Vyšší kyselost je hlavně v období ovulace a těhotenství. Mírně vyšší je také v období před pubertou a po menopauze. Nemusíte se tedy ničeho obávat. Můžete jen sledovat období svého života nebo menstruační cyklus. Podle toho můžete také měnit barvu svého prádla, abyste ho neměly zničené.

Podle těchto bílých skvrn na spodním prádle můžete poznat, že jste dokonale zdravá. Bohužel o této stránce žen se příliš nemluví, a proto není žádným překvapením, že se tyto informace nedostanou k velkému množství dívek a žen. Může to vést ke zbytečnému strachu a panice, protože tento jev je dokonale přirozený a jde o známku dobrého zdraví.

Zdroj: novi.ba