Proč mít roli toaletního papíru v lednici? Prozradíme vám to!

Kuchyňské triky se hodí každému. Lednici i toaletní papír má doma každý z nás, takže tento trik zaručeně využijete. Jistě vám ale překvapí, proč byste měli vždy vložit roličku toaletního papíru do lednice. Jde o jednoduchý, ale velmi efektivní způsob, jak zlepšit fungování lednice, prodloužit její životnost a prodloužit také životnost potravin, které jste si zakoupili.

Toaletní papír proti vlhkosti a nepříjemným pachům

Ukázalo se, že toaletní papír není potřebný jen na toaletě. Dokáže pohltit pachy a přebytečnou vlhkost, která se v lednici hromadí. Všichni známe nepříjemný pach, který přichází ze všech surovin, které máte v lednici uložené. Jakmile se smísí dohromady, jistě nebude hezký. Dobrou zprávou je, že díky tomuto jednoduchému triku se těchto pachů rychle zbavíte.

https://www.freepik.com/

Toaletní papír bude absorbovat také přebytečnou vlhkost, což se vám bude hodit. Právě vlhkost ničí vaše ovoce a zeleninu, které máte v lednici. Zelenina nebude mrznout. Ne každý má v lednici funkci „no frost“, takže se vám jistě stává, že máte zadní stěnu lednice pokrytou ledem. Díky tomuto triku už vás to nikdy nebude trápit.

Čtěte také: Pěstování česneku lze zvládnout na zahradě, ale i doma v květináči

Suroviny v lednici vydrží čerstvé mnohem déle

Budete se divit, ale díky toaletnímu papíru v lednici neucítíte vůni klobásy a sýra, které mohou být někdy nepříjemné. Kromě toho se dočkáte delší trvanlivosti u salátu. V balení se rychle kazí, ale jakmile ho zabalíte do papíru, zachová si čerstvost po dlouhou dobu. Podívejme se, jak byste měli postupovat s papírem v lednici, aby vám sloužil co nejvíce.

https://www.freepik.com/

Jednu roli toaletního papíru položte na nejvyšší polici u stěny, kde bude bránit ve vytvoření ledu na zadní stěně lednice. Druhou roli položte do spodní části lednice. Jakmile papír nabobtná a navlhne, musíte ji vyměnit za novou. Vůbec ji nezkoušejte sušit a používat opakovaně. Nebude to fungovat. Navíc již absorboval nepříjemné pachy, takže ho můžete rovnou vyhodit.

Zdroj: xitrosti.com