Profesionální zahradník radí, jak zalévat orchideje

Orchideje jsou nádherné a extrémně oblíbené. Ne každý je dokáže úspěšně pěstovat, ale všechno je pouze o správné péči. Každý druh rostliny vyžaduje něco jiného, a proto se tomu musíte přizpůsobit. Když se naučíte, co orchideje potřebují, odmění se vám nádhernými a velkými květy. Řekneme vám, na co se musíte soustředit a jak postupovat. Nejdůležitější je zalévání.

Základní péče o orchideje

Teplé počasí je pro většinu květin skvělou věcí. Přímé slunce ale snáší jen málo rostlin. Příliš mnoho přímého slunečního světla je škodlivé i pro orchideje. V letních měsících si na to musíte dávat pozor. A právě v tomto období je také důležité se naučit, jak je správně zalévat. To je hlavním klíčem k tomu, abyste měli nádherné orchideje.

homehacks.co

Důkazem správné péče jsou květy

Jakmile se začnete starat o své rostliny podle jejich potřeb, ihned to na nich poznáte. Budou vypadat zdravě a krásně. V létě je trochu náročnější se o rostliny starat, protože netušíte, kdy přesně potřebují zalévat a kdy to není potřeba. Zrovna u orchidejí je to velmi důležité, protože jsou náchylné na hnilobu kořenů. Příliš mnoho vody jim hodně uškodí.

Čtěte také: Budete překvapeni, jak účinný prací prostředek vyrobíte z jedlé sody

Zalévejte jednou za 7-10 dnů

Když jsou venku teploty vysoké, držte se tohoto tipu. Dopřejte jim dost čerstvého vzduchu a přirozeného světla, ale ne příliš slunečních paprsků. Orchideje stačí zalévat jednou za týden až týden a půl, takže jsou ideální pro jedince, kteří na zalévání trochu zapomínají. Jestli přidáváte hnojiva, orchidej bude potřebovat o jednu sklenici vody více než obvykle.

Metoda dvou květníků

Květináč s orchidejí vložte do větší nádoby s vodou. Nechte ji tam 20 minut a potom rostlinu s jejím květináčem vyndejte. Nechte z ní vytéct veškerou přebytečnou vodu. Tento postup nedělejte příliš často, ale jednou za pár měsíců to orchideji jen prospěje. Tímto způsobem půdu trochu pročistíte a také dopřejete orchideji osvěžující koupel. Z té si vezme přesně to, co potřebuje.

Zdroj: homehacks.co/