Protékající nádrž toalety se dá vyřešit domácími prostředky

Úspora energií, zejména vody, je v posledních letech velkým tématem. V domácnosti i na zahradě lze učinit hned několik opatření, přesto se stává, že vodou nechtěně plýtváme. Jedním z největších problémů je netěsnící nádržka toalety. Pomozte si jednoduchým trikem, který zároveň zatočí se všemi nečistotami.

Použijte vinný ocet

Představujeme vám dvě velmi účinná řešení, která vás ušetří nutnosti volat instalatéra. Ať už zvolíte jakékoliv z nich, v obou případech musíte nejprve začít zvednutím víka nádržky. To se neobejde bez zavření kohoutku přívodu vody a jednoho spláchnutí, aby se nádrž zcela vyčistila. Když je nádrž prázdná, můžete začít.

Prvním řešením je použití octa. Do nádrže nalijte dva až tři litry bílého vinného octa, který seženete za pár korun v supermarketu. Dbejte na to, abyste s ním polili mechanismus přívodu vody a vyprazdňovací mechanismus. Počkejte zhruba dvě hodiny a poté záchod spláchněte. Znovu zapněte vodu a zavřete nádrž. Protékání by mělo ustat. Pokud stále přetrvává, vyzkoušejte druhé řešení.

Čtěte také: Do čeho investovat v roce 2020?

Použijte ocet se sodou

Druhým způsobem je použití jednoho šálku obyčejného kuchyňského octa a jedné lžíce jedlé sody. Ocet zahřejte na mírném ohni nebo v mikrovlnné troubě. Jakmile se ocet zahřeje, přimíchejte lžíci jedlé sody. Pozor, roztok bude šumět. Nalijte směs do toaletní nádržky a nechte několik hodin, nebo dokonce přes noc působit. Až spláchnete, bude nádrž vyčištěná a mísa se naplní účinnou octovou vodou. Před opětovným spláchnutím nechte znovu několik hodin působit.

Obě opatření jsou účinná, protože ocet rozpouští vodní kámen, odstraňuje rez a zabíjí bakterie. Je proto vhodné je opakovat co nejčastěji. Pokud ani jedna z těchto možností nefunguje, může být proražená membrána ve splachovacím mechanismu. Dá se vyměnit samostatně, takže nemusíte kupovat celý kompletní mechanismus. Na internetu najdete hned několik návodů, jak na to.

Zdroj: 14avenue.com