První setkání s bratrem neproběhlo, jak rodiče očekávali!

Přivítání nového člena rodiny je vždy náročnou zkouškou pro celou rodinu. První dítě je náročné jen pro rodiče, ale každé další dítě se musí setkat také se sourozenci. Pro některé děti je těžké přijmout fakt, že již nejsou nejmladším členem rodiny a rodiče se nebudou točit jen kolem nich. První setkání s novým sourozencem proto nemusí proběhnout úplně dobře.

Nečekané chování malého chlapce

Alex Serraes z Floridy má profil na TikToku, kde sdílí krátká videa se svými dětmi. Stejně jako mnoho jiných rodin. Když svého prostředního syna představili tomu nejmladšímu, měli rodiče připravenou kameru. Mysleli si, že to bude láska na první pohled a dojemný okamžik, na který budou vzpomínat po mnoho let. To se ale velmi zmýlili.

Na videu je vidět, jak chlapec v jedné chvíli objímá svého bratra. Potom ho najednou odstrčí. Něco takového rodiče nečekali. Video má na sociálních sítích přes 2 miliony zhlédnutí. „Myslím, že součástí toho je, že si Benjamin neuvědomil, co mám v břiše. Ani když vešel do nemocničního pokoje, dítěte si nevšiml. Dva dny mě a svého tátu neviděl a byl tak nadšený. Pak uviděl Thea a řekl: ‚Co se děje?’“

Čtěte také: Matka 4 dětí rozdělila internet na dva tábory. Proč?

https://dk.newsner.com/

Lidé sdíleli své zkušenosti

Stovky lidí napsali pod video komentář. Mnoho z nich má zkušenost se stejným chováním, které předvedl malý Benjamin. Podle nich jde o syndrom „zanedbaného prostředního dítěte“. Prostřední děti mají v rodině zvláštní postavení a nikdo z nás by na jejich místě nechtěl být. „Jsem prostřední dítě a svou sestřičku nemám rád od prvního dne. Je mi 57 let a stále ji nemám rád!“ napsal jeden z uživatelů.

Mnoho dětí se dokonce zeptalo rodičů, jestli jde jejich mladší sourozenec vrátit zpět. Dobrou zprávou je, že Benjamin se zmírnil a nyní spolu bratři žijí v harmonii. Krásně si spolu hrají a malý chlapec již nemá velké problémy se svým mladším sourozencem. Do budoucna se to ještě může změnit, ale nyní se mají velmi rádi a můžeme jen doufat, že to tak zůstane.

Zdroj: dk.newsner.com