Pustit sednout těhotnou? Ani náhodou, řekla si žena v autobuse. To, co následovala, sama nečekala.

Takových příběhů se bohužel v dnešní době děje příliš. Tento je důkazem, jak naše společnost zhrubla a není tolerantní vůči starším a nemocným lidem nebo těhotným ženám. Dříve bylo samozřejmostí nechat sednout v prostředcích veřejné dopravy někoho, kdo si potřebuje při cestě odpočinout. Jak je vidno z tohoto příběhu, slušnost dostává lidově řečeno „na frak“, protože jak jinak si vysvětlit, že nikdo nepustil sednout těhotnou v osmém měsíci gravidity?

shutterstock.com

Malá gesta dělají svět krásnější

Pomoci někomu přes přechod, do schodů, otevřít ženě dveře nebo nechat někoho sednout v tramvaji či metru patří mezi malá gesta slušnosti, která zlepšují každodenní život. Nebo by takové činy měly vést k tomu, že bude společnost vstřícnější a tolerantnější. Ale opravdu taková je? Bohužel, dnes a denně dochází k ukázkám lhostejnosti a agresivity, vlastností, které rozhodně do vyspělé moderní společnosti nepatří.

Můžete mě prosím nechat sednout?

Co uděláte, když vás těhotná žena s obrovským břichem požádá o uvolnění místa v autobuse? Normální by bylo, že by ani onu větu nemusela vyřknout. Bohužel této těhotné nikdo nevyhověl ani po vyslovení kouzelné věty. Když vstoupila dovnitř, rozhlédla se a požádala sedící ženu, zda by ji mohla nechat sednout. Žena slušně formulovanou žádost ignorovala, načež se těhotná představila. „Jsem v osmém měsíci těhotenství, brzy budu rodit, můžete mě prosím nechat sednout?“

Čtěte také: Mladá maminka zažila doslova zázrak. Deset dní poté, co potratila, se stalo něco nevídaného

shutterstock.com

„Jste idiotka!“

Ani po této mírné výzvě žena nevyhověla a dál seděla, zatímco těhotná se musela sveřepě držet tyče, aby neztratila rovnováhu. „Jste idiotka!“ zakřičela těhotná na sedící a popošla. K této dramatické situaci jistě nemuselo dojít. Autobus byl plně obsazený a bohužel těhotná žena neměla na výběr, proto se pokusila oslovit ženu. Zřejmě doufala, že žena jí více vyjde vstříc. Mýlila se, právem se dočkala netolerantní sedící odsouzení. Pro příště si snad na onu scénu vzpomenou všichni, co seděli a nepomohli těhotné.

Zdroj: svetzive.cz