Putin se obrátil se vzkazem na matky a manželky vojáků

Ruský prezident se rozhodl poslat vzkaz matkám a manželkám ruských vojáků, kteří jsou zapojeni do války na Ukrajině. Jeho slova je měla pravděpodobně uklidnit, ale v kontextu s probíhající situací působí velmi směšně a téměř provokativně, protože právě Putin je důvodem toho, proč jejich milovaní muži odešli do války, kde bojují a umírají.

Co vzkázal Putin manželkám vojáků?

„Chtěl bych oslovit matky, manželky, sestry, snoubenky a přítelkyně našich vojáků a důstojníků, kteří bojují a brání Rusko v rámci speciální vojenské operace. Chápu, jak moc se bojíte o své blízké. Můžete na ně být hrdí, stejně jako je na ně hrdá celá země a bojíme se o ně s vámi,“ řekla prezident Ruska.

Putin zároveň oznámil, že k žádnému dodatečnému odvodu záložníků do armády nedojde. „Zdůrazňuji, že další odvody vojáků nejsou a nebudou se účastnit vojenských operací. Nedojde také k dodatečnému odvodu záložníků do armády,“ uvedl. Poté dodal, že úkoly budou plnit pouze profesionální vojáci, kterým byly úkoly uloženy. Putin je přesvědčen, že tito lidé zajistí bezpečnosti a mír pro Rusko.

Čtěte také: 4letá holčička se udusila kouskem párku v rohlíku

Válečné ztráty Ruska

Podle generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil za 11 dní války ztratila ruská armáda více než 11 tisíc vojáků. Rusko zveřejnilo údaje o padlých vojácích pouze jednou a údaje se od ukrajinských úřadů velmi lišily. Podle Ruského ministerstva obrany od 24. února do 2. března padlo jen 498 ruských vojáků a 1 597 jich bylo zraněno.

Co se děje s těly padlých vojáků?

Ze strany ukrajinské vicepremiérky Iryny Wereszczuk se svět dozvěděl šokující informaci. Moskva odmítá přivézt těla ruských vojáků do své země. Mají podle ní dojem, že těla jejich vojáků nestojí za to, aby se vrátili domů a byli uctivě pohřbeni. Ukrajina i zbytek světa je touto krutostí šokován a nikdo zřejmě nedokáže pochopit, proč s vlastními vojáky i jejich rodinami zachází tímto způsobem.

Zdroj: webniusy.com