Rada pro všechny české hospodyňky. Takto vyčistíte ucpaný odtok bez instalatéra za 5 minut

Udržet kuchyň v dokonalém stavu není vždy jednoduché. Používáme ji každý den a připravujeme zde jídlo. Drobky, skvrny a další nečistoty se zde objeví velmi rychle. Jednou za čas se můžete také potýkat s velmi nepříjemným problémem, kterým je ucpané odpadní potrubí. Nepříjemný zápach může zaplnit nejen celou kuchyň, ale také celý byt. Jak se tohoto problému zbavit bez chemie?

Přírodní metody jsou nejlepší

Na trhu samozřejmě najdete nespočet chemických prostředků, které vám mohou pomoci. A vždy můžete také zavolat zkušeného instalatéra. Existuje i mnohem jednodušší a levnější řešení. Přírodní prostředky zbaví stěny potrubí mastnoty i zbytků jídla. A nemusíte mít doma žádné nebezpečné chemikálie, které by mohly najít vaše děti nebo domácí mazlíčci.

https://pixabay.com/

Efektivní lék na ucpaný odtok

Poradíme vám velmi jednoduchý domácí prostředek, který vás bude stát jen pár korun. A přitom velmi dobře funguje k vyčištění ucpaného odtoku u kuchyňského dřezu. Smíchejte 200 gramů prášku do pečiva a soli. Vzniklou směs opatrně zasypte do odtoku ve dřezu. Odtok pomalu zalijte 150 ml octa. Vše začne okamžitě pěnit.

Běžná chemická reakce vám zajistí dokonale čisté potrubí. Počkejte, dokud směs nepřestane pěnit. Potom do odtoku nalijte velké množství vroucí vody. Tím odstraníte všechny zbytky čisticí směsi a budete mít jistotu, že je potrubí znovu průchodné a dokonale čisté. Tuto metodu používejte pravidelně a nebudete mít nikdy problém s ucpaným potrubím.

https://pixabay.com/

Co dělat, aby tento problém nenastal?

Prevence je samozřejmě nejlepší, co můžete pro svou kuchyň udělat. Je to mnohem jednodušší, než si myslíte. Jednoduše do svého dřezu vložte filtrační mřížku, aby se většina odpadu z jídla nedostala až do potrubí. Nikdy nevylévejte tuk do odpadu. Můžete ho hromadit ve sklenici pod dřezem a jednou za čas vyhodit do směsného odpadu.

Zdroj: irecept.cz