Rajčata můžete pěstovat kdekoli i bez záhonu. Jak?

Domácí rajčata jsou chutná a velmi levná (na rozdíl od těch kupovaných). Na jejich pěstování ale vůbec nepotřebujete velké záhony. Místo toho můžete využít zajímavý trik, se kterým si užijete velkou úrodu rajčat i na balkonu nebo terase. Anebo si ušetříte místo na záhonech pro jiné plodiny, které potřebují více místa. Rajčata totiž můžete pěstovat v igelitových taškách!

Co budete potřebovat na pěstování?

Na pěstování rajčat v igelitové tašce potřebujete jen pár věcí a trochu trpělivosti. Ale to je při pěstování všech rostlin běžné. Musíte si připravit velké plastové tašky, substrát vhodný pro rajčata, rajčatové sazenice, přírodní hnojivo a tyčky pro podporu rajčat. Tuto rostlinu musíte vždy přivázat k pevné opoře, protože jsou plody poměrně těžké a může se stát, že se rostlina zlomí.

shutterstock.com

Navíc není tak pevná, aby sama přežila silnější vítr. Proto je velmi důležité, abyste si v hobby marketu koupili pár dřevěných, kovových nebo bambusových tyček. Pro každou rostlinu vám stačí jen jedna tyčka a kus provázku. Na tento krok ovšem nesmíte zapomenout, protože jinak vám sazenice nevydrží příliš dlouho a úroda bude velmi malá.

Čtěte také: Jak mít krásná rajčata? Tato metoda zkušených zahradníků umí zázraky

Pěstování rajčat nebylo nikdy jednodušší

Tašky doneste na místo, které je ideální pro pěstování rajčat. Myslete na to, že potřebují dost světla, ale nesmí na ně svítit slunce po celý den. Potom plastové tašky naplňte zeminou, která je vhodná pro pěstování rajčat. Myslete také na to, že přebytečná voda musí odtékat z půdy. Udělejte proto na dně tašek otvory a do každé tašky zasaďte jednu sazenici.

shutterstock.com

Důkladně sazenice zalijte odstátou vodou. Počkejte asi 15 dnů a pravidelně sazenice kontrolujte. Asi po dvou týdnech budou potřebovat oporu, takže můžete přidat tyčku a rostliny přivázat. Zároveň můžete použít přírodní hnojiva, která podpoří jejich růst a velikost plodů. Pro rajčata se skvěle hodí domácí hnojivo z droždí.