Rakovina malého chlapce inspirovala otce a bratra k rodinnému tetování

Když Jasper O’Briant onemocněl rakovinou, nikdo přesně nevěděl, o jaké onemocnění se jedná. Osteosarkom není mezi lidmi příliš známý, přitom se jedná o velmi agresivní typ rakoviny, kterou mohou onemocnět dospívající. Přesně jako Jasper, kterému diagnostikovali rakovinu v pouhých 16 letech. Prošel si chemoterapiemi i operacemi, po kterých mu zůstaly jizvy. Právě ty byly impulsem pro jeho otce a bratra k nevšednímu tetování.

V nemocnici od roku 2020

Zatímco ostatní kluci si dělají řidičák na motorku nebo první auto, on trávil veškerý čas v texaské dětské nemocnici, kde se léčil se zhoubným osteosarkomem. Jasperovi sdělili diagnózu v roce 2020 a od té doby se stále léčí s rakovinou kostí, která postihuje přibližně 5000 dětí nebo dospívajících v Americe ročně. „Je to opravdu hrozná věc,“ potvrzuje Jasper, který je z nejhoršího venku.

https://www.newsitamea.gr/

Rodina po boku

Štěstím Jaspera je jeho rodina, která stála mladíkovi neustále po boku a podporovala jej v jeho boji se smrtelným onemocněním. V nemocnici nebyl nikdy sám a zejména jeho starší bratr Nathan, který studuje na univerzitě v Lubbocku v Texaxu, ve stejném městě jako je nemocnice, se snažil mu chvíle zpříjemňovat svou přítomností. Zdá se, že Jasper má opravdu to nejhorší za sebou. Do nemocnice ale musí stále docházet.

Čtěte také: Novorozená holčička se protahuje. Její grimasy a pohyby uchvátily na čtyři miliony sledujících!

Tetování jako podpora

Nathan a Jody, jejich otec, šli ale v podpoře Jaspera ještě dále. Chtěli chlapci ukázat, že jsou s ním opravdu spojeni a chápou, čím si prošel, proto si nechali „suvenýr“ z podstoupené operace vytetovat. Ano, jizvy, které má Jasper na ruce, si nechali zvěčnit na svých pažích. Tímto krokem podpořili Jaspera, ale také ostatní, protože se snaží takto upozorňovat na osteosarkom a vybírat peníze na výzkum tohoto druhu nebezpečné rakoviny. Nevšední tetování totiž vzbuzuje údiv a otázky. Odpovědí je právě financování dalšího výzkumu, který může pomoci teenagerům jako je Jasper.

Zdroj: newsitamea.gr