Řekni „sýr“! A kůň splnil, co po něm návštěvník žádal!

Vyfotit děti nebo zvířata? Často zhola nemožné, protože nikdo z nich nevydrží chvilku postát. O to větší překvapení přijde, když postojí a k tomu vykouzlí opravdu roztomilý úsměv. Tedy úsměv by měly ukázat děti nebo i zvířata? Umí se zvířata smát? Přesně taková otázka napadla otce holčičky, který ji zvěčnil před párem Clydesdaleských koní na tradičním trhu. Po zvolání pověstného „sýr“ se nestačil divit!

Návštěva tradičního trhu

Táta si vyšel se svou malou dcerkou do města na obhlídku tradičního trhu s řemesly. Jednou za čas se koná taková akce s prodejem farmářských a rukodělných výrobků snad v každém městě a městečku. Bývá zvykem, že v rámci akce si mohou děti prohlédnout i různá zvířata. Nejinak tomu bylo v tomto případě, kde byli atrakcí Clydesdaleští koně velmi impozantního vzhledu. I proto dívenka poprosila tatínka, aby ji před párem těchto ušlechtilých tvorů vyfotil. A nestačili se pak oba divit.

Řekni „sýr“. A kdo vlastně?

Malá dívenka se po obligátním vyslovení slůvka „sýr“ začala roztomile usmívat, kůň nezůstal pozadu. Natočil hlavu do strany a nahodil úsměv hodný profesionála nebo herce při natáčení reklamy na nejnovější zubní pastu. Clydesdaleské plemeno je známé vznešeností, tito krásní koně pocházejí ze Skotska a původně byli vyšlechtěni na těžkou práci při těžbě uhlí. Vzhledem k jejich výkonnosti, vytrvalosti, vysoké inteligenci a mírné povaze se dnes používají při hippoterapii.

Čtěte také: Kresba ji zachránila před umístěním do psychiatrické léčebny

Umí se zvířata smát?

Snímek s vysmátým koněm u tatínka vzbudil zájem, umí se zvířata smát? Jedná se o naučenou grimasu nebo je takový úsměv zcela přirozený? Podle vědců je úsměv a smích u zvířat vzácný, ale některé druhy se doopravdy umí smát. Šimpanzi umí vyjádřit smíchem spokojenost, obdobně gorily se smějí, když chtějí vyjádřit dobrou náladu. Smích je u zvířat i vyjádřením touhy po společnosti nebo kolektivním hraní.