Retro Melta má zázračné účinky na naše zdraví i chuťové buňky – roky se jí lidé vyhýbali, ale nyní se k ní pití začínají znovu vracet

Pamatujete si, kdy jste jako děti sedávaly u své babičky a dědečka a popíjely lahodnou meltu se šlehačkou? Pokud ano, jistě budete souhlasit, že tento nápoj je skvělou náhradou kávy a nám všem evokuje pohodu, klid a mír. Její krásná vůně i chuť ale nejsou jediné, čím se může melta pyšnit. Je to hotový zázrak pro naše zdraví.

Kořen čekanky jinde nenajdete

Melta obsahuje kořen čekanky, který je obzvlášť vzácný, jelikož v jiných potravinách, které běžně nakupujeme a konzumujeme, jej nenajdete. Nosí v sobě látku jménem inulin, jenž je velikým pomocníkem při níže uvedených zdravotních potížích.

  • Zánět močových cest
  • Ledvinové kameny
  • Zácpa
  • Nechutenství

Zároveň dokáže inulin zvýšit absorpci vápníku, minerálu důležitého pro zdraví našich kostí, a hořčíku a snížit hladinu cholesterolu a lipidů. Pití melty také podporuje trávení a zlepšuje imunitu, takže na vás žádný bacil nemůže.

Čtěte také: Věděli jste, že stačí jen málo, abyste porozuměli kočičí řeči?

Melta je nejlepší v zimě

Kromě toho, že melta v zimních měsících příjemně zahřeje naše tělo, je dobré ji pít kvůli jejím účinkům na naši imunitu. V období chřipek, což zima bez pochyby je, ochrání váš organismus před množstvím virů a bakterií, které na vás budou útočit ze všech stran. Také dokáže zlepšit kvalitu spánku, takže se budete cítit odpočatí, budete mít více energie a vaše tělo bude celkově silnější, takže zvládnete odolávat nepříznivým vnějším vlivům.

Příprava té nejchutnější melty

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Melta je tím správným příkladem, protože pro to, abyste si připravili chutný nápoj potřebujete pouze 1 litr vroucí vody a 4 rovné polévkové lžíce melty. Stačí zalít, nechat louhovat a následně přecedit. Meltu můžete pít jak teplou, tak i studenou. Svým dětem ji můžete obohatit kopečkem zmrzliny a šlehačkou. Věřte, že na tyto chvíle budou vzpomínat stejně jako vy na okamžiky strávené se svými prarodiči.