David Hampl
20 září, 2022
, ,

Sportovní videa jsou v hledáčku nadšenců, kteří se o různé druhy závodění zajímají. Existují však výjimky, které uhranou také laiky nebo nesportovce. Je tomu například u krasobruslařských show, které bývají nápadité a stylové. To ale není nic oproti umu, který předvádí na ledě americký krasobruslař Jason Brown. Jeho ztvárnění Riverdance je dodnes naprosto kultovní záležitostí, video si pouštějí pro radost nejen milovníci krasobruslení, ale také lidé, co se chtějí pokochat ladností pohybů ve spojení s krásnou hudbou. Posuďte sami!

https://sv.stories.newsner.com/

Píle, talent, energie

Krasobruslení patří mezi zimní sporty, kde nestačí mít jen natrénováno. Je potřeba podat fyzický výkon, současně předvést umělecké nadání při provádění piruet, skoků nebo jednotlivých kroků. Píle a talent tak musí jít v ruce s vnitřní energií. Důležitý je také výběr hudby a oblečení, které hrají roli v celkovém hodnocení poroty a zejména diváků, kteří se těší z představení svých oblíbenců. Jason Brown, mladý americký krasobruslař, je právě ztělesněním výše jmenovaného. Jeho výstup ve stylu Riverdance je dodnes legendární.

https://sv.stories.newsner.com/

Fenomenální výkon na ledě

V roce 2014 se představil na americkém šampionátu v Bostonu coby 19letý mladík, kterému pumpuje adrenalin v žilách a chce ukázat, co v něm vězí. Riverdance ve stylu irské taneční show ve spojení tradiční hudby a step dancingu byl výtečnou volbou.

https://sv.stories.newsner.com/

Začínající táhlé a pomalé tóny nedávají tušit, jak moc se Jason na ledě rozjede. Po zrychlení tempa však srší z Jasona energie a radost z bruslení, které doprovází perfektně provedené skoky a piruety. Obecenstvo šílí a Jason končí svou show za potlesku ve stoje.

https://sv.stories.newsner.com/

Vstupenka na olympiádu

Jason si touto jízdou vydobyl své místo v americkém olympijském týmu. Na zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014 nakonec získal s ostatními bronz. Od té doby se pravidelně účastní mezinárodních soutěží a ukazuje svůj talent. Ale také neskutečnou energii a vášeň pro bruslení. A proč si tenkrát vybral právě píseň „Reel Around The Sun“ od Riverdance? „Chci růst a posouvat hranice, hledali jsme něco výjimečného nehledě na obtížnost.“

Zdroj: sv.stories.newsner.com

Sdílejte článek