Rodiče se narodilo opravdu malinké miminko

Při pohledu na malou Abigail Lee z Louisiany byste rozhodně neřekli, že se jedná o dvouleté dítě. Svým vzrůstem spíš připomíná novorozence. Podle Daily Mail holčička trpí nemocí zvanou nanismus, která způsobuje její malý vzrůst. Její rodiče jsou přitom běžně velcí a před těhotenstvím s holčičku ani netušili, že taková nemoc existuje. Nyní silně ovlivnila jejich život.

https://www.onlinenytt.com/

Hračky jsou větší než dívka

Abigail nyní váží pouhých 3,18 kilogramu a musí nosit oblečení pro novorozence. Lékaři očekávají, že bude vysoký pouhých 61 centimetrů. Tuto vadu způsobuje onemocnění jménem mikrocefalický osteodysplastický primordiální nanismus typu II. Tato nemoc je velmi vzácná a lékaři netuší, proč se rozvinula právě u této malé holčičky, protože nikdo jiný v rodině nanismus nemá.

https://www.onlinenytt.com/

Císařský řez byl nutností

Emily Lee je maminkou této malé bojovnice. Během těhotenství se dozvěděla, že dítě neroste normálně. Na svůj věk byla neustále malá a nakonec přestala růst úplně. Z tohoto důvodu lékař doporučil provést císařský řez. Jde o běžný postup v případě, že dítě přestane růst. Abigail se narodila s váhou 1,16 kilogramu.

Čtěte také: Pár oslavil 79 let manželství! Jak spolu vydrželi tak dlouho?

https://www.onlinenytt.com/

Od porodu holčička přibírá asi 2 gramy denně. Její velikost ale nijak neomezuje její apetit. Podle rodičů má stejnou chuť k jídlu jako jiné děti v jejím věku. V tomto ohledu je stejná jako jiné děti, ale bohužel její nemoc ji bude omezovat během celého života. A lze také očekávat, že bude mít zdravotní problémy spojené s jejím nanismem.

https://www.onlinenytt.com/

Zpomalený vývoj dítěte

Holčička je krásná, plná energie a neustále se usmívá. Bohužel kvůli nemoci zatím nechodí, ale pouze se plazí. To pro dvouleté děti není běžné. Musí docházet na terapie, kde ji pomáhají s fyzickým vývojem. Kromě toho špatně vidí a kvůli její velikosti rodiče nemohou najít žádné brýle, které by byly vhodné na její obličej. Podporou je jí sestra Samantha, která ji chrání na každém kroku.

Zdroj: onlinenytt.com