Rodiče si adoptovali vysněnou holčičku až z Číny

Chris a Eryn Austinovi spolu žili přesně takový rodinný život, jaký si oba vysnili. Vychovávali spolu dvě zdravé děti, holčičku a chlapečka, a žili šťastně a spokojeně. Mysleli si, že už jsou úplná rodina a další děti neplánovali. Jednoho dne ale uviděli snímek pořízený v čínském sirotčinci, na němž je vyobrazená malá holčička se stříbřitě modrýma očima.

Oba rodiče se okamžitě shodli

Oba rodiče okamžitě cítili, že tato holčička je jim souzená. Jen o pár dní později vyrazili na druhý konec světa, do Číny, aby si ji adoptovali. Jelikož holčička trpěla vzácnou chorobou a v prvních čtyřech letech života neprošla téměř žádnou socializací, nebyl o ni přílišný zájem. Přesto proces adopce trval celé dva roky. Ani tak nebylo vyhráno.

Stříbřitou barvu získaly oči Primrose kvůli neléčenému zákalu. Dívka má také problémy se sluchem. I proto jí nebyla věnována dostatečná péče a když se dostala k Chrisovi a Eryn, neuměla se ani pořádně napít z lahve nebo udržet hlavu zpříma. Oba adoptivní rodiče ji museli téměř vše naučit znovu, díky své trpělivosti to ale dokázali.

Čtěte také: Když jeden obrázek nemocného dítěte vystihne všechnu bolest a hrůzu rakoviny

Propukly zdravotní problémy

Zdálo by se, že by takto šťastně mohl příběh skončit. Bohužel se ale několik dní po adopci projevil další problém. Primrose cítila ostrou a neustávající bolest. Lékaři jí diagnostikovali vzácný syndrom, který byl příčinou očních komplikací. Doporučili, aby jí oči byly odstraněny, jak se také stalo. Rekonvalescenci zvládala malá dívka dobře a statečně.

Lékaři také zjistili, že Primrose není úplně hluchá, jak si zpočátku mysleli, a s pomocí moderní medicínské technologie může vést poměrně normální život. V současnosti se Primrose učí chodit a také učit se komunikovat za pomocí doteků. Odstranění očí bylo paradoxně nejlepší rozhodnutí, jaké rodiče mohli udělat. Dívka se tím zbavila nesnesitelných bolestí a poprvé po dlouhé době se zase začala smát. Časem budou dívce zhotovené oční implantáty.