Rodina našla před dveřmi tajemné zvíře. Co to bylo?

Mnoho domů po celém světě má verandy, aby se na nich mohli hosté schovat před deštěm nebo posedět v křesle. Jednoho dne se na jedné verandě rodiny z Wellingtonu na Novém Zélandu objevil zajímavý host. Jakmile se rodina po dlouhém dni vrátila domů, nestačila se divit. Viděli nějaké zvíře na své rohožce. Jednalo se o malého tuleně, který se stočil do klubíčka a spal před jejich dveřmi.

Dlouhá cesta kvůli zdřímnutí

„Slézání po schodech na nábřeží, přecházení ulice, po cestě, příjezdové cestě a nakonec po dalších schodech, a to vše kvůli zdřímnutí,“ napsalo novozélandské ministerstvo ochrany přírody (DOC) k tomuto incidentu. Malý tuleň se vydal na dlouhou cestu, aby si našel pohodlné místo na spaní. Naštěstí byl jinak v pořádku a nepotřeboval pomoc, i když si to hodně lidí o spících tuleních myslí.

Malý průzkum okolí

Tento druh tuleně je známý jako „kekeno“. Velmi běžně se vyskytuje na pobřeží Nového Zélandu a Austrálie. „Je známo, že mladí jedinci, kteří byli nedávno odstaveni od rodičů, opouštějí své kolonie v tomto ročním období a vydávají se prozkoumat oblast, což je vynikající příležitost vidět je venku,“ dodává DOC. Většinou je lidé, ale nepotkají před svým domem.

Čtěte také: Pouze 17% populace dokáže správně spočítat tento příklad: Otestujte sebe i své blízké

Tuleň vypadal zdravý a naprosto v pořádku. Bohužel spánek na takovém místě není dobrý pro něj ani pro obyvatele domu. Rodina ihned zavolala na policii, aby k nim poslali někoho, kdo se o něj postará. Místní důstojník přijel, opatrně tuleně naložil do auta a odvezl ho na bezpečné místo na pobřeží. Tam může v klidu zkoumat okolí a zároveň bude daleko od rušné silnice.

Tuleň byl trochu zmatený

Budíček od místního policisty nebyl pro tuleně příliš příjemný a na začátku vypadal hodně zmateně. Naštěstí se díky tomu dostal na bezpečné místo, kde mu nebude nic hrozit. A rodina se mohla v klidu vrátit do svého domu, aniž by ohrozili zdraví své nebo malého tuleně. Naštěstí udělali to nejlepší, co v danou chvíli mohli. Zavolali pomoc a sami na zvíře nesahali.

Zdroj: pl.newsner.com