Znáte ten pocit, když si sami doma vyrobíte kus nábytku nebo třeba jen dekoraci? Pak vás ohromí tato americká rodina, která se pustila do nádherného projektu a její výsledek ohromí každého. Pojďte se s námi podívat, jak se staví opravdový sen.

Práce spojuje rodinu

Společenské hry nebo společná práce celé rodiny vždy upevní vztah. Navíc se společným cílem se rodina dokáže o mnoho více semknout a táhnout za jeden provaz. Proto ne jeden rodinný terapeut vždy nabádá ke společnému koníčku či společné práci celé rodiny. Pokud si správně rozdělíte jednotlivé úkoly, pak společně dokážete i nemožné. Co můžete dělat společně a utužovat tak rodinné vztahy?

  • naplánovat společně výlety pro celý rok
  • vymyslet vlastní společenskou hru na zimní večery
  • udělat vlastní zábavný den pro celou rodinu a vytvořit tím tradici
  • vyrobit společně cokoliv do domu, co využije každý

Posledním krokem se řídila americká rodina, o které vám dnes chceme vyprávět. Rozhodli se totiž pustit se do nelehkého úkolu, který ale stojí za to. Otec rodiny byl zaměstnaný u firmy, která dovážela kokosový olej přepravovaný v dřevěných paletách. Jelikož jich pokaždé mnoho zbylo, některé z nich si vzal otec domů.

Do výroby podlahy se zapojila celá rodina

Pro přípravu jednotlivých prken bylo ale před každým členem rodiny mnoho práce. Museli vytrhat více než devět tisíc hřebíků, které drželi prkna ve tvaru palety. Pomáhali i ti nejmenší členové rodiny. Jednotlivá prkna pak bylo třeba nařezat na stejně dlouhé kusy a hlavně je obrousit do hladka.

Po zbroušení prken se mohla pustit do práce i ženská část rodiny. Natírání olejem je totiž jedna z nejdůležitějších prací, které musí před pokládkou podlahy nastat. Díky olejování se každé prkno zbarvilo do své původní barvy a při pokládce podlahy tak vznikl nádherný kontrast mezi jednotlivými materiály.

Výsledek vážně stojí za to a my věříme, že si tato rodina každý den uvědomí, jak velký společný kus práce zvládli.

Sdílejte článek