Rovnoměrná pleť beze skvrn a nepříjemných barvených tónů

Sjednocená barva pleti je měřítkem krásy, kterým se ale nemůže pochlubit každá žena. Drobné nesrovnalosti je možné odstranit s použitím make-upu, nicméně to vyžaduje neustálé používání tohoto dekorativního kosmetického prostředku. Existují ale také skvrny na pleti, které není snadné zamaskovat, a to ani za použití kvalitního make-upu. A navíc se ženy těchto skvrn chtějí zbavit, protože i bez make-upu chtějí vypadat krásně.

Pomoc kosmetičky

Kromě toho, že investujete do kvalitního make-upu s dobrým krytím, byste mohli investovat také do služeb profesionála. Kosmetička vám dokáže pomoci s mnoha problémy, které s pletí máte. Nicméně toto řešení rozhodně nepatří k těm nejlevnějším. Na druhou stranu je však zapotřebí uznat, že se jedná o řešení, které skutečně je účinné a končí krásnou pletí (za normálních okolností).

Domácí prostředky

Naštěstí existuje celá spousta domácích prostředků, které můžete využít. A přijdou vás velice levně. Jen je zapotřebí dbát jednoduchých pravidel při jejich použití.

Čtěte také: Krémy proti vráskám vyměňte za vitamíny a antioxidanty. Účinek bude stejný

Šťáva z bobulí

Jedním ze způsobů, jak zesvětlit svou pokožku a dosáhnout jednotného odstínu pleti, je připravit si šťávu z bobulí. Můžete použít kalinu, brusinky, červený nebo černý rybíz. Hrst těchto bobulí odšťavněte a do šťávy namočte gázu. Přiložte na obličej po dobu 15 minut a poté omyjte.

Jedlá soda

Dalším způsobem je použití jedlé sody. Do malé misky dejte lžičku jedlé sody a přidejte několik kapek vody, aby vám vznikla kaše. Výsledný produkt naneste na problémové oblasti a lehce vmasírujte. Poté opláchněte vodou.

Citronová šťáva

Tato kúra je vhodná pro ty, kteří nemají alergii na citrusy. Smíchejte zakysanou smetanu a citronovou šťávu v poměru 1:1 a naneste na obličej. Nechte působit po dobu 15 minut. Poté omyjte. Po této kůře se vyhýbejte přímému slunečnímu záření. Citrusy totiž spolu se sluníčkem mohou způsobit podráždění pokožky.