Rozcvičte svou mysl pomocí příkladů pro třeťáky

Ve škole jsme měli všichni pocit, že v dospělosti nebudeme potřebovat matematiku. Ve většině případů je to pravda. Nesmíme ale zapomínat na fakt, že matematika rozvíjí naši inteligenci, logiku a analytické myšlení. A všechny tyto prvky v dospělosti potřebujete. Jakmile máte děti, budete se s nimi navíc učit. Vyzkoušejte si příklady z 3. třídy a zjistěte, jak jste na tom.

Příklad 1

https://ohlyad-dnya.pro/

První úkol je nejjednodušší. Musíte se jen soustředit, abyste udělali výpočty ve správném pořadí. Výsledek prvního příkladu by měl vyjít nula. V první řadě udělejte násobení a dělení. Původní 6 x 2 – 3 x (20 / 5) se změní na 12 – 12 = 0. Tento příklad by vám neměl dělat problémy, pokud si alespoň trochu pamatujete na základní pravidla z hodin matematiky.

Příklad 2

https://ohlyad-dnya.pro/

Nejlepší příklady pro děti jsou takové, které vypadají na první pohled zajímavě. V tomto případě počítáte jen s trojkami. Může se zdát snadný, ale musíte udělat hned několik matematických postupů. Výsledek tohoto příkladu je 1. Nejdříve musíte spočítat závorku. Násobte, dělte, sčítejte a odčítejte. Nahoře vám vyjde 3, dole také 3. Zlomek 3/3 = 1. Jedna na třetí je jedna, takže máte svůj výsledek.

Čtěte také: Zjistěte, co vás čeká v roce 2023! Jediná věta vás může posunout správným směrem

Příklad 3

https://ohlyad-dnya.pro/

Podobný příklad si můžete vyzkoušet také se šestkami. I v tomto případě musíte hlavně dodržet správný postup aritmetických operací. Odpověď na tento příklad je velmi jednoduchá. Prvních 6 vynásobte čtyřikrát 6 a potom třikrát vydělte 6. Výsledek tohoto podivuhodného příkladu je nakonec 36. Jistě se k tomu dostanete i bez kalkulačky.

Příklad 4

https://ohlyad-dnya.pro/

Nejtěžší úkol představuje skutečnou výzvu pro logické myšlení. Musíte se rozmyslet, jaké matematické znaky přidat, abyste získali výsledek rovnající se devět. Na první pohled je to velmi složité, ale ve skutečnosti je to jednoduché. Musíte ale přidat také závorky. Odpovědí na tento příklad je (1 + 1 + 1)3 = 9. Dokázali jste přijít na výsledky všech těchto příkladů?

Zdroj: ohlyad-dnya.pro