Rychlé sušení prádla bez sušičky. Jak na to?

Sušička prádla je poměrně velká investice, na kterou každý nemá. Anebo ji jednoduše nemáte kam dát. Nevadí. Prádlo si můžete velmi rychle usušit i pomocí obyčejné pračky. Musíte jen vědět, jak na to. Možná nebude úplně suché, ale rozhodně bude suché natolik, že vám i v zimě uschne během chvilky. Poradíme vám, jak si s tímto problémem poradit.

V zimě zvyšte otáčky

Na každé pračce si můžete sami nastavit počet otáček. Intenzita ždímání by se měla lišit podle toho, jestli je léto nebo zima. A také podle toho, co přesně perete. V zimě jednoduše zvyšte otáčky, abyste získali sušší prádlo. V létě jistě sušíte venku, takže tam můžete nechat nižší otáčky. Prádlo bude mít více vlhkosti, ale zase nebude tak zmačkané. V zimě počítejte s tím, že prádlo bude rychle suché, ale také ho budete muset bez použití sušičky vyžehlit. V bytě vám ale uschne mnohem rychleji.

Přidejte do pračky osušku

Zajímavým trikem je vložení osušky do bubnu pračky. Osušky mají speciální složení, které má pohlcovat vlhkost. Čím větší osuška bude, tím je to lepší. Potom stačí jen nastavit program odstřeďování a užít si suché prádlo. Nedávejte osušku přímo na praní, ale pouze na sušení. Prádlo nebude dokonalé suché, ale sušení bude trvat jen chvilku v porovnání s klasickým praním. Vyzkoušejte tento trik a sami uvidíte, že skvěle funguje. Navíc osušku má doma prakticky každý.

Suchá a teplá místnost je pro pračku i sušičku nejlepší

Nezáleží na tom, jestli máte doma jen pračku nebo i sušičku. V každém případě byste měli tyto spotřebiče umístit na místo, které je teplé a suché. Proč? Hlavně sušičky nasávají vzduch z okolí, takže bude pracovat mnohem rychleji a spotřebuje méně energie, když bude stát v teplé místnosti. Dokonce i tímto způsobem můžete ušetřit peníze a zajistit, že budete mít prádlo suché velmi rychle. Znáte všechny tyto tipy a triky? Vyzkoušejte je sami a dejte nám vědět, jak se vám suší prádlo!