Pěstování okurek: Metoda, s níž dosáhnete 10krát větší úrody jak doposud a nepotřebujete k ní zahradu!

Máte rádi salátové okurky? Takový lahodný okurkový salát je úžasným osvěžením v horkých letních dnech nebo se hodí jako doplněk k hlavnímu jídlu. Pěstujete si okurky sami nebo jste nuceni si pro ně chodit do obchodu? Cena okurků se v obchodech neustále mění a každou chvíli dosahuje cena okurků astronomických hodnot. Z toho důvodu je lepší pěstovat si okurky sami doma a ušetřit tak peníze i čas strávený cestou do obchodu. Máme pro vás metodu, kterou využijí i ti, kteří nemají zahradu a žijí například jen v bytě bez balkonu. Podívejte se perfektní metodu pěstování okurek v kyblíku a budete mít bohatou úrodu, kterou vám každý bude závidět.

Reklama

Bohatá úroda

Okurky má snad rád každý. Neznám mnoho lidí, kteří by se okurkám vyhýbali, i když samozřejmě i takoví jsou. Dnes jsme si pro vás připravili vynikající metodu pro sázení a pěstování okurek. Tato metoda vám umožní dosáhnout až 10krát větší úrody, takže nakonec nebudete vědět, co s okurky dělat. Budete je tak moci třeba věnovat přátelům nebo zkusit prodat na trhu.

Reklama

Zvládnete i na balkoně

Budete-li chtít použít tuto jednoduchou metodu pěstování, nebudete k tomu potřebovat ani zahradu. Vše totiž zvládnete vypěstovat i na balkoně, v pokoji nebo na verandě. Máte-li zahradu, je to samozřejmě velké plus, neboť v takovém případě budete moci okurky zasadit do kterékoliv její části. Obrovskou výhodou této metody je minimální péče bez nutného zalévání každý den.

Potřebné nástroje a přísady

K této metodě budete potřebovat několik základních přísad, které se postarají o bohatou úrodu. Nachystejte si tedy následující: vědro s minimálním objemem 10 litrů (můžete použít i 16 litrů nebo více), vrtačku s malým průměrem nebo velký hřebík, vytrhaný plevel ze zahrady, běžnou zeminu, 2 až 3 lopaty písku, 2 až 3 lopaty kompostu nebo fermentovaného hnoje, plastovou láhev s objemem 2 litry a jehlu, vodu, semena nebo sazenice okurek a lopatku.

Reklama

Postup pěstování

Na dno kbelíku udělejte nejméně 10 děr s vrtačkou nebo hřebíkem. Přes díry bude odtékat přebytečná voda. Potrhaný plevel položte na dno kbelíku tak, aby zabíral asi ¼ objemu kbelíku. Na tuto vrstvu dejte 3 až 5 cm obyčejné zeminy, lopaty písku a kompostu a hnoje. Poté přikryjte 10 cm vrstvy půdy. Promíchejte a získáte tak hnojenou půdu, která dosáhne až ke kořenům. Doplňte zeminou do 3 cm pod okraj kbelíku. Nakonec vezměte plastovou láhev, naplňte ji vodou, udělejte do ní několik dírek a zapíchněte ji do hlíny v kbelíku. Vytvoříte tak unikátní zavlažovací systém, který se postará o bohatou úrodu.

Reklama