S tímto domácím prostředkem výhonky růže ihned zakoření

Růže je jedna z nejkrásnějších zahradních květin. Pokud nám dobře roste a kvete, můžeme díky ní proměnit zahradu v pohádkovou říši. Zkrášlí velké záhony i malou zahrádku, navíc vůbec nejsou tak náročné, za jaké je mnoho lidí považuje, takže se nebojte vysadit si pár keřů i u sebe doma. Díky jednoduchému triku budou vypadat vždy dokonale.

Jak směs připravíte?

Existuje jedna snadno připravitelná směs, která nám pomůže k bohatému kvetení růží. Stačí smíchat lžičku medu se dvěma lžičkami šťávy z aloe vera a jednou lžičkou dřevěného popela. Pokud si chcete šťávu z aloe vera připravit doma, vezměte pár čerstvých listů, nakrájejte je na malé kousky a vložte na 24 hodin do lednice.

Směs dejte do sklenice a naplňte asi do tří čtvrtin odstátou vodou. Odříznutý výhonek růže s několika pupeny vložte do této směsi minimálně na půl dne. Čím slabší výhonek je, tím byste měli čas prodloužit. Následně výhonek zasaďte do humózní půdy bohaté na živiny. Zakryjte ho nylonovým sáčkem nebo průhlednou plastovou nádobou a umístěte na teplé a slunné místo. Čas od času sáček nebo nádobu nadzvedněte, aby rostlina měla dostatek vzduchu.

Růže potřebují specifické podmínky

Výhonky, které zasadíte pomocí této metody, vytvoří mnohem více krásných a zdravých květů. Když dostatečně zesílí, můžete je přesadit i ven. Vysazují se nejčastěji na jaře, pokud ale mají kořenový bal, lze je ven umístit prakticky kdykoliv. Nezapomeňte, že růžím se bude dařit na slunečném a vzdušném stanovišti.

Růže vysazené venku by se měly zalévat pomalu a malým proudem vody, aby se voda dostala k rozsáhlému kořenovému systému, ale zároveň nezasáhla listy. Pokud se listy namočí, zvyšuje se riziko padlí. Pravidelně odstraňujte suché nebo poškozené výhonky a jednou za rok, mimo období kvetení, keře prostříhejte. Tak je udržíte ve správném tvaru a umožníte jim další rok zase vykvést do plné krásy.

Zdroj: tudasfaja.com