S tímto trikem získáte čistý koberec během chvilky!

Nikdo nechce mít špinavý koberec, ale zároveň se vám jistě nechce klečet na zemi a rukama drhnout skvrny. Pro mnoho lidí je velkým problémem také zápach, a to hlavně v případě, že máte domácí mazlíčky. Dnes se podíváme, jak se těchto potíží můžete zbavit efektivně a snadno. Nemusíte nic drhnout ani čekat dlouhou dobu, až bude koberec znovu čistý.

Co budete potřebovat?

Na vyčištění celého koberce potřebujete jen čtyři věci: 1 gelovou kapsli do myčky nádobí, pokličku od hrnce, horkou vodu a hadřík z mikrovlákna. Stejnou metodu můžete použít také na hloubkové vyčištění látkové pohovky. Jestli máte doma myčku, tato metoda pro vás bude velmi jednoduchá a také levná, protože máte kapsle již doma. A na celý proces vám stačí jen jedna.

Jak na to?

Nejdříve koberec důkladně vysajte. Kapsli do myčky vložte do větší mísy a zalijte horkou vodou. Promíchejte směs, aby se rychleji rozpustila. Dávejte si pozor, aby se vám obsah kapsle nedostal na kůži. Hadřík z mikrovlákna namočte do připravené tekutiny, vyždímejte a připevněte na poklici. Koberec otřete pokličkou krouživými pohyby. Nakonec ho nechte důkladně uschnout.

Čtěte také: Kůlna? Ale kdeže, z tohoto zahradního domku z hobbymarketu se může vytvořit parádní bydlení!

shutterstock.com

Oživení světlých koberců

Na světlé koberce smíchejte 1 lžíci jedlé sody, 1/3 hrnku octa, 1 čajovou lžičku pracího prostředku a 1 ½ hrnku vroucí vody. Všechny ingredience smíchejte a přelijte do láhve. Vše protřepejte a nastříkejte na koberec. Nechte pár minut působit a vyčistěte kartáčem. Jedlá soda a prací prostředek zajistí, že zmizí všechny skvrny a oživí se barvy.

Osvěžovač vzduchu pro koberec

Máte domácí mazlíčky? Koberec jistě absorbuje pachy z jejich srsti. Zbavit se ho přitom můžete velmi jednoduchým způsobem. Před klasickým vysáváním nasypte na koberec jedlou sodu. Nechte ji pár minut působit a potom je důkladně vysajte. Jedlá soda dokáže velmi dobře zbavit koberec nejen skvrn, ale také zápachu. Během chvilky díky tomu bude jako nový.