David Hampl
21 dubna, 2022
, ,

Každých 7 let vstupujeme do nové fáze života. Ve skutečnosti tyto cykly utvářejí naše životy, určují, jak velkého úspěchu dosáhneme nebo jak budeme šťastní, takže není na škodu si tyto 7leté fáze uvědomovat a podle nich se také řídit.

Od narození do 7 let věku

Je typické, že máme blízký vztah s matkou, pak objevujeme naše okolní prostředí, rozvíjí se naše smysly. Původně těsné pouto se v průběhu let uvolňuje a postupně se vydáváme prozkoumávat svět samostatně.

Od 7 do 14 let

V tomto období obvykle navazujeme bližší vztah s otcem, začíná vývoj naší osobnosti, ve kterém hraje velkou roli právě otec, který se může stát naším nejlepším spojencem. Milujeme svou matku, ale vliv otce je v tomto období velmi zásadní.

Od 14 do 21 let

Je to období rebelie, kdy zpochybňujeme daný společenský systém nebo politické uskupení. Naše intelektuální schopnosti se začínají rozvíjet. Dostáváme se do boje s rodiči, se společností, protože si myslíme, že umíme žít lépe. V takových chvílích v nás zuří anarchické pocity, které postupně odeznívají a mizí, jakmile vyletíme z rodinného hnízda a postavíme se na vlastní nohy.

Od 21 do 28 let

Přizpůsobujeme se společenským normám, protože si stále jasněji uvědomujeme, že nemůžeme změnit svět, ale snažíme se podávat lepší výkony než naši předchůdci. To platí i pro pracoviště a zakládání rodiny. Tímto také končí první fáze a začíná nový cyklus 4x7 let.

Mezi 28 a 35 lety

Je tu byt, auto, rodina, ale řada těchto věcí bohužel končí neúspěchem. Mění se totiž naše touhy i priority. Může to být těžké období v životě, může dojít ke ztrátě zaměstnání a rizikem je také deprese.

Mezi 35 a 42 lety

Všechno často začíná od nuly. Poučili jsme se z chyb, a tak se s obtížemi a krizemi dokážeme vypořádat mnohem zkušeněji.

Mezi 42 a 49 lety

Právě zde může docházet k sociálnímu začlenění, stále jistěji si stojíme za svými názory a postoji. Krize však může nastat, a to zejména s ohledem na minulé neúspěchy.

Mezi 49 a 56 lety

V tomto věku začínáme věnovat pozornost svým emocím, hmotné statky jsou spíše nevýznamné a ztrácí hodnotu. Náš život dostává nový smysl, který nás může provázet až do stáří.

Zdroj: tudasfaja.com

Sdílejte článek