Seniorka opustila policejní stanici, hned poté bojovala na ulici o život

Vyřizovat úřední záležitosti v nesnesitelných vedrech může mít velmi vážné nebo dokonce fatální následky. Přesvědčila se o tom starší žena z polského města Lubin v jihozápadním Polsku v Dolnoslezském vojvodství. V oblasti panovaly vysoké teploty už několik dní za sebou, když se osmašedesátiletá seniorka vydala na přestupkové oddělení. Žádala o soukromou radu, poté spokojeně odešla z Městského policejního ředitelství. Ušla ale jen pár kroků a sesunula se k zemi.

fakt.pl

Boj o život na ulici

Nebýt rychlosti zasahující policistky, mohl výlet na policejní služebnu skončit pro ženu fatálně. Když totiž vyšla z chladu a stínu policejní budovy, ocitla se na rozpáleném chodníku. Ženě se okamžitě udělalo nevolno a ztratila vědomí. Následoval nekontrolovaný pád na zem, její francouzské hole se rozletěly do stran a žena nedýchala. V ten okamžik přispěchala na pomoc sloužící policistka, která okamžitě zahájila resuscitaci. Pro ženu začal boj o život.

Dramatická situace

Ještě v budově se cítila seniorka dobře, nepociťovala na sobě známky únavy ani horka. Po řešení svých záležitostí na přestupkovém oddělení ale vyšla ven, kde panovaly v onen den vysoké teploty a slunce pražilo poledními paprsky. Jen pár kroků od městského policejního ředitelství se žena sesunula k zemi. Během chvilky zahájila policistka resuscitaci, na pomoc přiběhli i další kolegové z kriminálního oddělení.

Čtěte také: V neděli došlo k tragickému střetu auta s vlakem ve Šuranech, při kterém zahynul (†25)letý mladík a jeho (†54)letá matka.

fakt.pl

Při vědomí do nemocnice

Seniorka rychle přišla k vědomí, následoval transport do nemocnice. Celá situace skončila dobře, ale nemusela, jak upozorňují policisté na svých webových stránkách. Nabádají totiž seniory, aby nevycházeli v těchto úmorných vedrech v poledních hodinách ven a posečkali s procházkami nebo pochůzkami po úřadech na chladnější počasí. Současně doporučují všem lidem nosit pokrývky hlavy a dodržovat dostatečný pitný režim, aby nedošlo k přehřátí organismu.

Zdroj:  fakt.pl