David Hampl
21 listopadu, 2021

Smířit se se smrtí milované osoby je vždy těžké, zejména, pokud se jedná o teenagera, který má celý život před sebou. Blake Ward byl chlapec plný ambicí a snů a náležitě si užíval život. Osudným mu byla plavba na moři. Bylo mu pouhých šestnáct let, když si za krásného počasí vyjel s kamarády na lodi na otevřené moře.

Dva mladíky se podařilo zachránit

Mladíci si užívali volný den, když je náhle zaplavila obří vlna a stáhla je na mořské dno. I přes okamžitý zásah záchranného týmu se podaří zachránit jen dva z nich. Blake byl nalezený až mnohem později. Stále žil, ale byl v kritickém stavu a okamžitě transportován do liverpoolské nemocnice. Navzdory pokusům o záchranu byl Blake až příliš dlouhou dobu bez kyslíku a jeho mozek utrpěl nevratné poškození.

https://www.bbc.com

Rodina Blakea se ocitla před hrozivým rozhodnutím – buď budou mladíka udržovat při životě pomocí přístrojů bez šance na zlepšení, nebo ho nechají odejít. Rozhodla se pro druhou možnost. Blake po sobě zanechal ještě mladou přítelkyni Stephanii, která ho popisuje jako milujícího a starostlivého člověka, který by pro ostatní udělal cokoliv.

https://www.bbc.com

Stephanie se přišla rozloučit

Chvíli před tím, než byl Blake definitivně odpojen od přístrojů, se k mladíkovi v bezvědomí Stephanie vrhla, aby ho naposledy obejmula a mohla se s ním tak rozloučit. Tento srdcervoucí okamžik byl zachycen a sdílen na sociálních médiích a dočkal se velké odezvy. Snímky mladého páru, tak krutě rozděleného osudem, dojaly tisíce lidí po celém světě.

https://www.bbc.com/

Nemoc, nehoda nebo jen nešťastná náhoda může v jediném okamžiku převrátit život několika lidí naruby. V případě Blakea tomu bylo stejně. Jeho blízcí, ať už jeho přítelkyně nebo jeho rodina, se ocitli v jedné z nejtěžších situacích, jaké si jen lze představit. Strávit s milovanou osobou její poslední chvíle je strašný zážitek, který z paměti vymazat nelze. Tak blízká konfrontace se smrtí zanechá následky na každém.

Sdílejte článek